Na konto úspěšných akcí, zaměřených na výrobce, prodejce a uživatele drog na Rakovnicku, si místní kriminalisté zapsali v loňském roce velký úspěch: 31 trestně stíhaných pachatelů!

Ředitel rakovnické policie Jiří Šiler zdůraznil: „To je jednou tolik, nežli jsme jich měli v roce 2009. Rád bych proto touto cestou poděkoval pracovníkům Služby kriminální policie a vyšetřování Rakovník za skvěle odvedenou práci právě v této oblasti drogové problematiky .“
Mezi 31 pachateli byl jeden nezletilec, 3 mladiství a 27 dospělých osob ve věku od 16 do 40 let.

Na Rakovnicku se dle zjištění kriminalistů nejvíce distribuoval pervitin. Na druhém místě v tomto odstrašujícím žebříčku je marihuana. „Z jedenatřiceti námi stíhaných osob je 94 procent prvopachatelů, šest recidivistů a jeden cizinec vietnamské národnosti, “ upozornil Jiří Šiler.

Na Rakovnicku bylo v loňském roce zajištěno pět varen drog a jedna pěstírna konopí ! „30 gramů pervitinu, šest a půl kila marihuany a jeden tisíc pět set kusů lysohlávek,“ vyjmenoval Jiří Šiler s tím, že se rakovničtí kriminalisté budou této oblasti drogové problematiky na Rakovnicku i nadále intenzivně věnovat. „Neboť se na ni nabaluje i další trestná činnost. Sehnat peníze na drogy je pro závislé nutností. Začíná to drobnými krádežemi, které k pokrytí potřeby nestačí. Proto dalším trestným činem, který se přidává, jsou loupežná přepadení. Následuje ublížení na zdraví a pak už je jen krůček k vraždě.

S užíváním drog je spojeno také řízení motorového vozidla pod vlivem drog,“ doplnil Jiří Šiler a konstatoval, že průběžně jedná se starosty.
„Žádám je o případné podněty týkající se osob, jež dělají nebo by mohly dělat v jejich obcích problémy. Jedná se o prevenci. Je třeba zasáhnout včas, aby se podobné excesy nenechaly přerůst v nekontrolovatelný stav. Rád bych také poděkoval nejen těmto starostům, ale i všem občanům, kteří si uvědomují důležitost této prevence a jsou ochotni pomoci,“ dodal ještě k tématu drog na Rakovnicku ředitel Jiří Šiler.