Včera krátce před jedenáctou hodinou se mezi Brandýskem a Stehelčevsí stala dopravní nehoda. Auto nabouralo a převrátilo se na střechu. K nehodě vyjeli okamžitě kladenští hasiči. Přivolán byl i záchranářský vrtulník a policie.

Jak se dále ukázalo, ve vozidle Peugeot 306 cestovali dva muži, kteří utrpěli jen lehčí zranění .
„Policie provedla na místě nehody dechovou zkoušku, přičemž řidič měl v dechu 1, 65 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková.
Z jednoduchého případu se ale stal záhy propletenec. Zjistilo se, že opilý řidič z Rakovnicka, kterému bude zanedlouho pětadvacet let, odjel se svým o rok mladším spolujezdcem krátce před nehodou od nedalekého benzinového čerpadla bez zaplacení. Sedmadvacetiletou čerpadlářku, která jim v tom chtěla zabránit, řidič úmyslně autem srazil. Ta je nyní v péči lékařů.

„Případ si včera převzali kriminalisté. Oba mladíky zadrželi a umístili do policejní cely. Řidič je podezřelý z trestného činu krádeže, ohrožení pod vlivem návykové látky, pokusu těžkého ublížení na zdraví a maření výkonu úředního rozhodnutí, protože řídil i přes vyslovený zákaz. Za výše uvedené trestné činy mu hrozí až osm let vězení,“ upřesnila mluvčí kladenských policistů Michaela Nováková. Kvůli tomu, že u spolujezdce objevila policie drogy, je také on podezřelý, a to z přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.