V noci ze 27. na 28. října přelezl kdosi plot a dostal se na pozemek rodinného domu v katastru obce Kroučová. „Z kůlny odcizil zaparkovanou čtyřkolku značky Suzuki, žluté barvy," uvedla policejní mluvčí Jana Žáčková.

Policisté po vozidle vyhlásili celostátní pátrání a zahájili úkony trestního řízení proti neznámému pachateli pro podezření z trestných činů porušování domovní svobody a krádeže. „Hrozí mu tak trest odnětí svobody až na pět let," doplnila policistka Jana Žáčková.

Na osobní vozidla se zloději zaměřili o víkendu také v obci Lány. „V ulici Školní poškodil jedny z dveří u vozidla Fiat Ducato, které měl majitel zaparkované před domem, a z vozidla ukradl držák na navigaci značky MIO. O trochu více si polepšil v ulici Ke Studánce, kde rozbil skleněnou výplň dveří vozidla VW Tiguan. Vnikl dovnitř a odmontoval ze středového panelu autonavigaci s autorádiem značky Zenec."

V posledním případě se v té samé ulici pachatel vloupal do osobního vozidla Škoda Octavia, kde poškodil okénko u dveří a sebral GPS navigaci značky TomTom společně s plastovým držákem. Celkem tak pachatel majitelům vozidla způsobil škodu dosahující částky 54 tisíc korun. „Policisté z obvodního oddělení v Novém Strašecí případy šetří jako podezření z trestného činu krádeže," doplnila Jana Žáčková.