Muž si s ženou začal dopisovat na seznamovacím portálu v domnění, že se jedná o 44letou ženu z Kladna, pracující jako zdravotní sestra v nemocnici. Komunikovali spolu několik měsíců, tak mu žena přišla důvěryhodná a jejím slovům uvěřil.

Nepozastavil se ani nad žádostí o pomoc, když mu napsala, že se nachází v zahraničí a nemůže se vrátit do Čech, pokud nesplatí  půlmiliónový dluh. Celou částku muž převedl v několika platbách na bankovní účty, které mu uvedla. Poté přestala komunikovat.

Ilustrační foto
Zloději na Rakovnicku chtěli ukrást bankomat. Nepovedlo se jim ho vytrhnout

Když ani po několika dalších pokusech žena nereagovala, pojal podezření, že se stal zřejmě obětí podvodu a celou věc oznámil na policii.

„Rakovničtí kriminalisté se tomuto případu intenzivně věnovali a podařilo se jim skutečně domnělou zdravotní sestru dopadnout. Ve skutečnosti se jedná o nezaměstnanou 28letou ženu z Přerovska, kterou kriminalisté obvinili ze spáchání trestného činu podvodu a před soudem ji nyní hrozí trest odnětí svobody až na dobu pěti let,“ uvedl policejní mluvčí Tomáš Hromádko s tím, že půl milionu korun, které muž v dobré víře zaslal, žena použila celou pro svoji potřebu.