Pod záminkou nabídky ložního vybavení, se dvaaosmdesátiletému muži a jeho devětasedmdesátileté ženě vloudil do domácnosti. Měl tolik drzosti, že mu vůbec nevadilo to, že obývají byt v rakovnickém pečovatelském domě na Wintrově náměstí.

Mluvčí rakovnické policie René Černý konstatoval: „Bližší popis toho člověka nemáme. Pouze víme, že se mělo jednat o muže, který se měl v nestřeženém okamžiku zmocnit příručního trezoru s poměrně značně velkou finanční hotovostí. Blíže částku nebudeme z taktických důvodů specifikovat.“

Dále zmizela spořitelní knížka, na které byly rovněž úspory, čtyři páry zlatých náušnic, dva snubní prstýnky, zlatý náramek a řetízek. Škody byly spočteny na několik desítek tisíc korun.

Policisté by proto chtěli varovat všechny seniory, aby opravdu nikoho neznámého nevpouštěli za dveře svých bytů. Ať už lidé přede dveřmi chtějí cokoli, mluvte s nimi jen přes zajištěné dveře.

„V případě sebemenších pochybností volejte policii, nejsnadněji přes linku tísňového volání 158. Přivolaná hlídka situaci prověří a pokud lidé před vašimi dveřmi budou opravdu v nouzi, policisté jim pomohou. Pokud to však budou podvodníci a zloději, hlídka je zajistí a společně tak zabráníte okrádání dalších lidí, mnohdy starých, opuštěných, bezmocných proti lidské chamtivosti,“ doporučil René Černý.