O pátrání po devětaosmdesátileté ženě z Berouna jsme vás již informovali. V novém případu figuroval manželský pár z Kladenska, který se vydal houbařit nedaleko Mšece. K lesu manželé dorazili v deset hodin dopoledne. Po zaparkování jejich vozu se však každý z nich vydal na houby jiným směrem, přičemž mobilní telefon u sebe měl jen čtyřiasedmdesátiletý muž.

Když se muž po téměř dvou hodinách vrátil k autu, na příchod své ženy čekal více než hodinu. Marně. Z obav o její zdraví se proto rozhodl zavolat na polici a nahlásit její pohřešování.

Ztracení své manželky oznámil policistům z Obvodního oddělení Nové Strašecí krátce po třinácté hodině. Ještě před jejich příjezdem jim houbař poskytl popis pohřešované.

Na místo se okamžitě rozjeli nejen novostrašečtí a rakovničtí policisté, ale také hlídka z Kladenska, která byla s mužem v kontaktu. Na pomoc strážcům zákona přispěchal také vrtulník s termovizí a psovod se služebním psem.

Pátrací akce nabírala velkých rozměrů. Svou pomoc poskytli také profesionální hasiči ze Slaného a dobrovolní hasiči ze Mšece, z Plchova, Jedomělic a Srbče. Po částech prohledávali celý les.

Pátrání však pár minut po čtrnácté hodině přerušil telefonní hovor. To když pohřešovaná houbařka zavolala svému muži. Z domova.

Při vysvětlení situace žena do telefonu uvedla, že se v lese ztratila a netušila, jakým směrem se vydat dál. Došla proto až k silnici. Shodou náhod však ve stejnou chvíli kolem houbařky projížděl muž, jenž ženu znal. Byl to soused z vesnice na Kladensku, který se nabídl, že pohřešovanou odveze domů.

Zda se hledaná žena skutečně nachází v místě svého bydliště, se jeli přesvědčit kladenští policisté. Poté, co zbytku zasahujících jednotek potvrdili, že je houbařka skutečně v pořádku doma, byla pátrací akce ukončena.

Tato i ostatní podobné události jsou pro zasahující jednotky náročné nejen časově a koordinačně. Případy, při kterých zasahuje policejní vrtulník, totiž vůbec nejsou levnou záležitostí. „ Jedná se o statisícové částky jen za roztočení vrtule. Jelikož taková pátrací akce není záležitostí několika málo minut, tak cena zásahu rychle narůstá,“ doplnila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

Případy dezorientovaných houbařů nejsou v tomto období ojedinělé. S vyšším výskytem hub v lesích se zvyšuje také počet pohřešovaných osob, které se na jejich sběr vydají. Jen za posledních čtrnáct dní se na Rakovnicku odehráli tři takové případy. Žádný z nich naštěstí neskončil tragédií.