Jindy tak poklidná osada Lodenice nedaleko Mšeckých Žehrovic prožívala dramatickou noc. „Jdu se zabít!,“ měl křičet na svoji čtyřicetiletou družku před půlnocí její o dva roky mladší přítel. Pak zmizel neznámo kam.

„Povídá se, že si vzal nůž a provaz s tím, že se jde oběsit. Jsou to prý dva bezdomovci z Prahy, kteří tady žijí v podnájmu v jednom z domů. Něco podobného ten člověk udělal už přede dvěma měsíci, ale tenkrát se policie nevolala, protože se nakonec našel,“ dovysvětlili k událostem místní obyvatelé. Dvojice se prý vrátila ten večer domů v dosti podroušeném stavu a pak se zřejmě pohádala.

„Do pátrací akce byl nejprve zapojen pátrací pes. Později byl dotyčný hledán ve spolupráci s policisty z novostrašeckého oddělení a kriminalisty i z paluby vrtulníku. Pátrání z paluby vrtulníku vedl kolega Jaroslav Houda,“ doplnil mluvčí rakovnické policie René Černý.
Ztracenec byl konečně nad ránem nalezen v katastru obce.

„Hledali ho na lukách v okolí domu. Zkrátka všude. No a vidíte. Dneska už je u nich zase zřejmě všechno v pořádku. Viděli jsme je, jak jdou s batohama na výlet,“ okomentovali ještě chování dvojice místní občané.