Poškozený reagoval na reklamu začátkem tohoto roku. "Rakovničtí policisté přijali v říjnu oznámení od poškozeného, který jim oznámil, že reagoval na sociálních sítích na reklamu týkající se investice do virtuální měny," uvedla za rakovnickou policii Veronika Cafourková.

Následně muže kontaktovala osoba, která ho přesvědčila, aby nejprve poslal částku ve výši 6500 korun jako investiční vklad. "Tato neznámá osoba postupně z poškozeného vylákala další platby a to v částce přesahující 1,1 milionu korun," dodala. 

Policisté nabádají každého, kdo by měl zájem o investování, aby vybíral obezřetně a nechal si poradit od pracovníku své banky či ověřenými finančními poradci.

Ilustrační snímek.
Pátrání skončilo. Pohřešovaného muže našli hasiči v lese bez známek života

"Investování na internetu vás naláká velmi výhodnou nabídkou a také vás mohou nalákat na nákup virtuálních měn s příslibem velkého výnosu. Podvodníci s obětí komunikují velmi dlouho. Utvrzují svojí oběť, že se nejedná o žádný podvod, vše dle jejich slov běží podle plánu. Pachatelé vystupují velmi profesionálně," upozornila Cafourková.