Policistům se podařilo pachatele dopadnout po několika týdnech soustředěné práce v Lounech, když se vracel se svojí družkou z Prahy do Mostu, kde bydleli. Na případu pracovali policisté z Čech i z Moravy. Obviněný měl velmi široký akční rádius. Kromě Rakovnicka také vykrádal auta na Kladensku, Chomutovsku, Lounsku, Litoměřicku, Teplicku, Ústecku, Karlovarsku, ale řádil také na Vysočině či dokonce v Brně. Není vyloučeno, že vykrádal automobily také v Německu.

Podle policistů se zaměřoval na auta, která od pohledu slibovala zisk. „Vytipovával si vozidla, kde byly viditelně odložené věci: kabelky, tašky, tablety, notebooky nebo i kočárek,“ uvedl vrchní komisař Tomáš Gerstner a poznamenal, že pachatel většinu prodal a peníze využil pro sebe a svou družku. „Ani jeden nepracuje. Kupovali si drogy,“ podotkl komisař.

Krádeže byly nahodilé. Když zloděj vyjel a uviděl auto s věcmi uvnitř, vloupal se do něj. Pokud nalezl platební karty, nakupoval s nimi. „Jakmile byly zablokované, vyhazoval je za jízdy z auta. Stejně se zbavoval i dalších pro něj neužitečných věcí,“ dodal Gerstner.