Bleskově zareagoval jedenatřicetiletý řidič kamionu, kterého se pokusil okrást pětičlenný gang asiatů na parkovišti u křižovatky X na Jesenicku.

Muž z Jičínska se pár minut před půlnocí oddával v kabině auta spánku, když jej probudil hluk. Tiše vystoupil a spatřil, že se zlodějům už podařilo vyříznout do plachty přívěsu otvor a vytáhnout odtud část nákladu, který převážel. Konkrétně se jednalo o 160 lahví dvanácti stupňového piva plzeňského Prazdroje.

Když partička kamioňáka uviděla naskákala do Renaultu Kangoo a začala ujíždět po karlovarce směrem na Prahu.

Mluvčí rakovnické policie René Černý dál popisuje: „Okradený se za autem rozeběhl a pak si všiml, že u zdejší benzinky právě parkuje služební vůz policie. Hlídku oslovil. Kolegové z hořesedelského policejního oddělení na nic nečekali a dali se do pronásledování podezřelých, které záhy zadrželi.“

Poté byl gang převezen na Obvodní oddělení policie do Hořesedel. V jejich autě byly nalezeny pákové kleště, ukradené pivo a nože. Škoda, kterou svým jednáním způsobili dělá 8 tisíc 380 korun.

Lustrací jejich osob pak vyšla najevo tato fakta: jedná se o tři asiaty, zdržující se na různých místech republiky. O pětatřicetiletého muže z Prahy, dvaadvacetiletého mladíka z Plzeňska, pětatřicetiletého muže z Kladenska, čtyřiatřicátníka z Chebska a třiadvacetiletého mladíka z Jihlavy.

„Pětice je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže a jejich případná další trestná činnost je předmětem policejního šetření,“ dodal René Černý.