Tentokrát se žena zachovala duchapřítomně a nezvaného hosta do domu nepustila. Událost byla oznámena Městské policii v Novém Strašecí. Bohužel však se zpožděním, takže strážníci nikoho na místě nezastihli. Podle našich informací se jednalo o nepřizpůsobivého občana. Tyto případy se opakují ve zvýšené míře zejména nyní před Vánoci.

Po městě i v obcích většinou několik dní předem projíždějí v autech neznámí lidé a hledají tipy. Za několik dní jdou najisto a navštíví několik domácností.
„Přestože tentokrát k žádné škodě nedošlo, upozorňujeme znovu na nutnost věc vždy včas oznámit. Jako pokaždé v závěru roku si někteří spoluobčané pokouší vylepšit svou finanční situaci, samozřejmě na úkor těch, kteří mají ztíženou možnost obrany proti podvodnému jednání,” uvedl vrchní strážník Martin Novák.

Podle něj je největší problém, že občané nevolají hned, nebo událost vůbec nenahlásí. Pokud by policisté vyjeli k případu okamžitě, zjistili by totožnost podezřelé osoby. To by stačilo, že už by se na místě vícekrát neukázal.

„Už několikrát jsme takhle kontrolovali pracovníky plynáren, pojišťovny nebo elektrikáře. Je lepší vyjet zbytečně, než aby někoho okradli,” mínil dále Novák.

Proto neváhejte a volejte v obdobných případech ihned na služebnu městské policie na tel. č.: 602 395 312.”