To jsou dva hlavní důvody proč přišla jedenačtyřicetiletá žena v Rakovníku o svůj tablet. Seděla v sobotu v půl druhé odpoledne na lavičce na Husově náměstí, kde si ji náš neznámý zřejmě předem vytipoval. Viděl ji jak na tabletu pracuje a přístroj mu zřejmě padl do oka.

Mluvčí policie Michaela Richterová popsala: „Přistoupil k ní a požádal ji o cigaretu." V té chvíli udělala školáckou chybu. Odložila totiž svůj bílý tablet vedle sebe na lavičku a chtěla vyndat z kabelky požadované kuřivo. „Toho náš neznámý využil. Přístroj sebral a utekl. Okradená žena nám bohužel neposkytla jeho popis," doplnila Michaela Richterová.

A právě proto buďte velice obezřetní při oslovení cizím člověkem. Nikdy nevíte kde „straka" udeří příště. Zkušení zloději kradou bleskově a nepozorovaně. Dokáží se vytipované věci zmocnit do dvou sekund. Mají krádež předem pečlivě nacvičenou a často pracují ve skupinách, mnohdy maskují svou rychlou ruku přehozenou bundou. „Dávejte si pozor na kapsáře a mějte své věci neustále pod kontrolou," zdůraznila Michaela Richterová.