Osmnáctiletý řidič z Berounska se podrobil testu na přítomnost návykových látek, který v jeho těle odhalil konopí. Mluvčí policie Michaela Richterová uvedla: „Kolegům se přiznal k vykouření zhruba půl cigarety marihuany." Odmítl lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu. „Byl mu zadržen řidičský průkaz," dodala Richterová.

V pondělí v půl páté odpoledne kontrolovali hořesedelští policisté na silnici mezi obcemi Krupá a Krušovice třicetiletého řidiče z Rakovnicka ve voze Volkswagen Golf. I tady se uskutečnil test na návykové látky a opět vyšel pozitivně. Muž se doznal, že téhož dne brzy ráno vykouřil cigaretu marihuany, kterou prý užívá pravidelně. „Lékařskému vyšetření se podrobil. I on přišel o řidičský průkaz," dodala Richterová.

Stejného dne před pátou hodinou odpolední zastavili jeseničtí policisté přímo v obci peugeot, který řídil čtyřiadvacetiletý muž z Plzeňska. Orientační test na drogy ukázal v jeho těle látky: canabis, amfetamin a metamfetamin. Lékařské vyšetření výtečník odmítl a uvedl, že dva dny předtím vykouřil cigaretu marihuany. „Navíc u sebe přechovával v malém množství látku rostlinného původu, zelené barvy. Pravděpodobně marihuanu. Ta mu byla zabavena a půjde na rozbor, zda se skutečně jedná 
o marihuanu," dodala Richterová. I tento člověk přišel 
o řidičský průkaz.