„V minulém týdnu policisté řešili případy, kdy lidé neměli na obličeji roušku nebo jinou ochrannou pomůcku ještě domluvou, s tím, že si lidé roušku nebo šálu posléze na obličej nasadili. Nicméně tento týden už byli přísnější, navíc tito dva hříšníci u sebe žádnou ochranu ani neměli,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.

ONLINE ke koronaviru najdete ZDE

V ostatních městech a obcích na Rakovnicku zatím k žádnému sankcionování nedošlo. „V Hořesedlech, Roztokách, Jesenici a v Novém Strašecí se zatím případy bez ochranné pomůcky řešily domluvou, ale v posledních dnech už si lidé dávají pozor,“ prozradila Michaela Richterová.

Také Městská policie v Rakovníku se týden po vládním nařízení zatím neuchýlila k žádným pokutám. „Zatím jsme jen upozorňovali. V minulém týdnu pár lidí bez roušek bylo, tento týden je to mnohem lepší,“ sdělil vedoucí Městské policie Jaromír Nový.

Rakovnickým policistům rovněž došlo již několik oznámení na lidi bez roušky. „Upozornění přišlo třeba od jedné paní, kterou dotyčný bez ochranné pomůcky poslal někam. Nic s tím ale nenaděláme, pokud nemáme prokazatelné důkazy, je to tvrzení proti tvrzení,“ vysvětluje Jaromír Nový.

Služebna Městské policie v Rakovníku zavedla v současnosti nová opatření. „Už u nás přestala uklízet paní uklízečka, místo otevíracího okna jsem nechal udělat výdejní okénko, takže sem nepouštíme nikoho z veřejnosti,“ popisuje velitel městských strážníků.

Ti se na služebně s dalšími směnami již nepotkávají. „První směna po sobě musí uklidit, vše vydezinfikovat a vyjít pryč a pak teprve přijde nová směna,“ doplňuje Jaromír Nový.

Koronavirus v Česku