„Prorazil autem dvoje zábrany, a pak utekl…,“ popsal nevyzpytatelné chování opilého řidiče těsně po nehodě u Nového Strašecí velitel novostrašeckých městských strážníků Martin Novák. Jedenatřicetiletý muž z Rakovnicka, řidič fiátku, si zřejmě v alkoholovém opojení představoval, že je superman. Řítil se ve čtvrtek, v půl desáté večer, jako neřízená střela po silnici ve směru od Nového Strašecí na Rudu.

Hrdina parodie na akční filmy se na silnici vyřádil. Mluvčí rakovnické policie René Černý zdůraznil: „Alkohol a nepřiměřená rychlost udělaly své. Nerespektoval dopravní značku zákaz vjezdu všech vozidel a narazil do dopravního značení – plastových zátarasů, dalších několika značení, mobilního oplocení stavby a nakonec, naštěstí už jen lehce, neboť byl zbržděn, do zaparkovaného nákladního vozu Tatra. Ten rána nijak nepoškodila.“ To už měla pracovní ostraha areálu stavby na telefonu novostrašecké strážníky. Ti okamžitě nasedli do služebního vozu a zamířili ke kuriózní nehodě.

„Kaskadér“ mezitím z havarovaného Fiatu Punto vyskočil a uháněl zpět do kopce, směrem k Novému Strašecí. „Muž z ostrahy nám předal jeho popis. Byla tma a my se ho proto snažili co nejrychleji najít. Měli jsme štěstí. Za chvíli jsme ho zpozorovali asi dvě stě padesát metrů od havárie. Byl přikrčen v příkopě. Když zjistil, že ho vidíme, pokusil se znovu utéci.“ Marně. Strážnici ho dostihli a poté byla muži přiložena služební pouta. Následovala dechová zkouška, která odhalila v těle hříšníka nejprve 1,42 a poté 1,30 promile alkoholu. „Lustrací bylo dále zjištěno, že dotyčné osobě byl Okresním soudem v Rakovníku uložen zákaz řízení motorových vozidel, a to až do 20. července příštího roku,“ doplnil kauzu o další informaci René Černý. „Superman“ je nyní podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.