Mluvčí policie Lenka Uriánková konkretizovala: „Bylo to u benzinové čerpací stanice. Za volantem vozu seděl sedmadvacetiletý řidič, který policistům předložil doklady potřebné pro řízení a provoz motorového vozidla. Následně se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem."
Policisté poté řidiče vyzvali k podrobení se testu na přítomnost jiných návykových látek. Ten byl pozitivní na marihuanu a amfetamin. „Řidič přiznal, že pravidelně kouří marihuanu, a to přibližně dvakrát za týden, a naposledy ji užil předchozího dne v ranních hodinách," doplnila Lenka Uriánková.
Pochopitelně byla hříšníkovi zakázána další jízda a jeho přestupkové jednání bude postoupeno příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Stejného dne v devět hodin večer kontrolovali hořesedelští policisté v ulici Chmelařská v Kněževsi šestadvacetiletého řidiče. Seděl v autě VW Golf.
„Nepředložil řidičský průkaz s tím, že tak ani nemůže učinit, jelikož mu byl odebrán. Následovala orientační dechová zkouška a test na návykové látky."
Provedená dechová zkouška byla negativní, ale test na jiné návykové látky byl pozitivní na marjánku. Také tento mladík doznal, že pravidelně kouří marihuanu, a to dvě až tři cigarety za víkend. „Policisté dále zjistili, že řidič nemá na vozidle platnou technickou kontrolu a nepředložil doklad o pojištění vozidla. K pojištění řidič uvedl, že jej nemá sjednané. Řidiči byla zakázána další jízda," dodala Lenka Uriánková.