„Podle svědků se dívka řádně rozhlédla a vstoupila na přechod, když jí vozidla ze strany od Rakovníka na Pavlíkov dávala přednost,“ popsala událost policejní mluvčí Michaela Richterová. Po poskytnutí první pomoci od kolemjdoucí byla dívka převezena do rakovnické nemocnice, kde zůstala i hospitalizována. Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Dopravní nehoda zůstává v šetření policistů.

Řidič si dal před jízdou alkohol, pervitin a kokain

Až jeden rok vězení hrozí třicetiletému řidiči, který, ač byl pod vlivem alkoholu a drog, v neděli 31. května usedl za volant a vydal se na jízdu, než ho zastavila prvosledová hlídka za Novým Strašecím. Ta si od něj nejprve vyžádala doklady a poté jej vyzvala k dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Test byl pozitivní s výsledkem 1,23 promile. Stejně tak byl pozitivní test na drogy, který ukázal přítomnost kokainu a amfetaminu metamfetaminu. „Policisté muži zakázali další jízdu a byl mu zadržen řidičský průkaz. Třicetiletý řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ doplnila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Zloděj se obohatil o nářadí a elektrické auto

V jedné z kolen zrekonstruovaného domu v Janově škodil v noci na pátek 29. května neznámý zloděj. Ten vypáčil vstupní dveře do kůlny a z té následně svářečku, dvě benzínové motorové pily, bourací kladivo, vrtačky a další nářadí v celkové hodnotě 16 a půl tisíc korun. To mu ovšem nestačilo a ukradl rovněž dětské elektrické auto v hodně tří tisíc korun. „V případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až dva roky za mřížemi,“ uvedla mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.