Své oběti zloději navštívili 1. listopadu odpoledne, mezi 13. a 14. hodinou, informovala policejní mluvčí Michaela Richterová. Bez pozvání i bez vyzvání vešli muž a žena do nezamčeného domku – a hned rozehráli divadýlko: jdou prý vrátit přeplatek za elektřinu. Aby falešní energetici vzbudili důvěru, nechali si ukázat elektroměr a bojler. Po „kontrole“ starším manželům oznámili, že ušetřili – a hned dostanou peníze zpět. Avšak – oni mají u sebe jen pětitisícovku; potřebovali by rozměnit…

„Seniorka šla pro peníze, v ruce nesla dvě dvoutisícovky a dvě dvoustovky – jenže jeden z pachatelů jí bankovky vytrhl z ruky a oba z místa utekli,“ shrnula policejní mluvčí, co se odehrálo během pár okamžiků. Vše se seběhlo tak náhle a neočekávaně, že oběti dokázaly přiblížit podobu pouze jednoho z pachatelů.

„Podle popisu by se mělo jednat o muže tmavší pleti, menší zavalitější postavy; na hlavě měl mít červenou čepici,“ shrnula Richterová zjištěné poznatky. O ženě okradení manželé nedokázali říci nic konkrétního. Věděli ale, že dvojice přijela menším vozidlem značky Renault. Auto mělo světle zelenou barvu a pardubickou registrační značku začínající písmenem E.

„Případ policisté prošetřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Trestní zákoník pamatuje na takové jednání trestem odnětí svobody až na dvě léta,“ uvedla Richterová. Zdůraznila současně, že obzvlášť starší občany policie před podobnými případy varuje – a současně upozorňuje, že pracovníci energetiky nikdy peníze v hotovosti nevybírají ani nepřinášejí. „Prosíme všechny starší občany o zvýšenou opatrnost. V případě, že vás navštíví podvodník pod obdobnou záminkou, ihned věc oznamte na linku 158,“ zdůraznila Richterová.