Případy, které se týkají okrádání starších lidí přímo v jejich bytě, pokračují. Zloději se nebojí obtěžovat starší občany a vůbec se nezdráhají je připravit o velké částky peněz. Své ví i osmdesátisedmiletá žena z Nového Strašecí. Ta ohlásila na služebně Policie České republiky v Novém Strašecí, že jí v úterý v dopoledních hodinách v době od 10:15 do 10:30 hodin téhož dne byla odcizena finanční hotovost v celkové výši 12 000 korun. Jakým překvapením bylo policii, když paní uvedla, že jí částka byla ukradena přímo v jejím bytě.

„Krádeže se údajně dopustily zatím dvě nezjištěné ženy. Podle informací se vydávaly za pracovnice zdravotní pojišťovny,“
řekl zástupce ředitele rakovnické policie Ladslav Remza. Obě ženy tvrdily, že přináší přeplatek od zdravotní pojišťovny v nemalé výši. Paní je pustila do svého bytu a než se stačila vzpamatovat, sama přišla během několika vteřin o velkou částku peněz. Po pachatelkách, které se dopustili trestného činu pátrá policie. Jak jsme zjistili v rakovnické pobočce Všeobecné zdravotní pojišťovny, zaměstnanci zdravotní pojišťovny za klienty sami nedochází. Vše se řeší telefonicky nebo poštou. Pokud mají klienti dotazy nebo připomínky, které se týkají pojištění, mají možnost se telefonicky spojit s pojišťovnou nebo si zajít osobně na přepážku, kde dostanou potřebné informace.

Lidé ovšem nekradou jenom peníze. O tom svědčí další oznámení o odcizení. Ta byla tentokrát nahlášena dne 15. července 2008 služebně Policie České republiky v Rakovníku. Neznámý pachatel odcizil v době od 11. července do 13. července 2008 v ulici Otýlie penýškové z ventilační šachty 32 kusů kovových roštů. Tímto jednáním způsobil škodu Správě a údržbě silnic na Kladně. „Celková škoda vystoupala na 32 000 korun,“ dodal zástupce police Ladislav Remza.