Do zoufalé situace se dostalo ředitelství Základní školy v Roztokách. V noci ze soboty na neděli se do budovy školy vloupal zloděj.

Když jsme tu spoušť v neděli ráno viděli bylo nám do pláče,“ okomentovala událost ředitelka školy Zdeňka Janečková.
Zloděj ukradl z počítačové učebny čtyři počítače a ze sborovny školy počítačovou soustavu, data projektor s příslušenstvím, kávu a cukrovinky. „Nejenže nás odřízl od internetu v době kdy školy potřebují počítač minimálně z důvodu elektronické podatelny, ale poničil zcela nová plastová okna. Ta okna jsou atypická a právě nyní sháníme výrobce, který by nám je v co nejkratší době dokázal nahradit,“ doplnila zdrcená ředitelka školy.


Škola se snaží co nejrychleji odstranit následky řádění zloděje. „Tak, aby událost ovlivnila výuku minimálně. Velká klika byla, že ve druhém objektu, kam se zloděj chtěl také dostat nejsou na dveřích z druhé strany kliky. Takže tam se nedostal,“ doplnila ředitelka Zdeňka Janečková s tím, že i tak se škola dostala do nezávidění hodné situace, neboť pořízení nových oken i počítačů je pro ni finančně dosti náročné. „ Se vším se nám snaží pomoci starosta obce,“ doplnila ředitelka školy.
V této souvislosti apelujeme na čtenáře Rakovnického deníku: Kdo z vás by mohl škole v nezávidění hodné situaci pomoci alespoň malým sponzorským darem volejte na telefon: 313 558 258 nebo na zs roztoky@iol.cz.