Šokující rozsudek dva a půl roku uložil soud v Praze dvacetiletému mladíkovi z Rakovníka, který při dopravní nehodě v březnu zabil chodkyni a těžce zranil jejího přítele Pavla Tomandla: „Rozsudek je opravdu směšný. Zabil mi přítelkyni, která byla navíc těhotná!“

Havárie se odehrála v březnu tohoto roku. Šestatřicetiletá žena a třicetiletý muž šli u pravého silničního příkopu směrem od Rudy na Nové Strašecí. Netušili, že od smrtícího je dělí pouhé vteřiny.

Řidič vlivem požitého alkoholu oba chodce přehlédl. Následoval boční náraz, po kterém byla žena odhozena do příkopu. Svým zraněním na místě bohužel podlehla.

Při srážce zůstal Pavel Tomandl zaklíněn v pravé části předního skla a hrůzyplné okamžiky pro něho jakoby neměly konce. Opilec se totiž vůbec neobtěžoval zastavit a poskytnout zraněným pomoc. Pokračoval klidně v jízdě na Nové Strašecí, aniž by zastavil. Chodce vlekl na kapotě svého auta dalších několik stovek metrů.

„Řidič při odbočování do ulice Jabloňová v Novém Strašecí nezvládl řízení, vyjel z komunikace vpravo a následně vjel do pravého silničního příkopu, kde narazil do stromu,“ uvedl tehdy vedoucí dopravního inspektorátu v Rakovníku Jiří Šiler.

Pavel Tomandl byl po dopravní nehodě v bezvědomí, utrpěl poranění dolní končetiny a musely mu být zajištěny dýchací cesty. Po té byl Pavel ve vážném stavu převezen na cílové pracoviště do nemocnice.

Následná dechová zkouška vyšla u řidiče s pozitivním výsledkem, a to 1,14 promile alkoholu. Dále vyšlo najevo, že nevlastní řidičský průkaz.

„Mladík se svým jednáním dopustil spáchání trestných činů ublížení na zdraví s následkem smrti, ohrožení pod vlivem návykové látky, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a neposkytnutí pomoci. Za tyto trestné činy mu hrozí trest ve výši 3 až 10 let odnětí svobody,“ řekl v březnu mluvčí rakovnické policie René Černý.