Tak už je chytili! Rakovnickým kriminalistům se podařilo po měsících vyšetřování odhalit totožnost zlodějíčků, kteří trápili náš region sérií krádeží transformátorů.

Mluvčí rakovnické policie René Černý konkretizoval: „Jedná se o tříčlennou partu mladých mužů z Rakovnicka. Dva jsou ve věku jedenadvacet let, jednomu je teprve devatenáct.“ Trojice byla obviněna z trestných činů krádeže a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. „Byli umístěni do policejní cely a po provedení nezbytných úkonů jsou prozatím stíháni na svobodě,“ upřesnil policista René Černý.
Vykutálení a věci dobře znalí zlodějíčci si nevybírali. Atakovali transformátory moderní i staršího typu. Poté, co je odmontovali, z nich sebrali jak olej, tak i měď.

Případ je stále ještě v šetření policistů, neboť je podezření, že páchali obdobnou trestnou činnost i na Lounsku či Kladensku. Škody jsou tedy předběžně spočteny na částku přesahující 2 miliony 782 tisíc korun! Škody byly způsobeny ve většině případů firmě ČEZ a ve dvou případech zemědělským družstvům v Kněževsi a Senomatech. „Za výše uvedené trestné činy hrozí trojici sazba do pěti let odnětí svobody,“ nastínil René Černý.

A co konkrétně má partička na Rakovnicku na svědomí? Poté, co byly transformátory atakovány, byly obce vesměs krátce odstřiženy od dodávky elektřiny a vody.Amatérští „elektrikáři“ takto řádili dokonce dvakrát s odstupem několika měsíců v osadě Brejl u Rudy a v Mutějovicích. Dále v Kněževsi, Hředlích, Třtici, Hostokryjích, Srbči a Zbečně.