Určitě ani netušíte, jak velice lehce se můžete i vy dostat do křížku se zákonem.


Netušila to ani dvacetiletá dívka, která přemluvila svého o sedm let staršího kamaráda k výletu z obce Bukov do Jesenice. „Mladý muž jejíprosby vyslyšel a usedl za volant vypůjčeného auta, a to i přesto, že nevlastní řidičský průkaz,“ doplnil mluvčí rakovnické policie René Černý.
Předvánoční cesta, („zločin“ byl spáchán 12. prosince loňského roku), skončila ve chvíli, kdy byla dvojice zastavena policisty místního obvodního oddělení přímo v Jesenici.

Byl přistižen v Plzeňské ulici v Jesenici za volantem volkswagenu a při kontrole kolegům předložil jen občanku. Dalším šetřením vyšlo najevo, že řidičský průkaz nikdy neměl,“ dovysvětlil René Černý.
Hříšník z Rakovnicka je nyní vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu řízení motorových vozidel bez řidičského oprávnění.
Policisté, ale v těchto dnech vyšetřují v souvislosti s tímto případem i jeho kamarádku a dokonce i její jednapadesátiletou matku. Vypůjčené auto totiž patřilo právě jí.


Mladší z žen je podezřelá z návodu ke spáchání trestného činu a její matka s pomoci ke spáchání téhož. „Dotyčným může hrozit až několika měsíční trest,“ uzavřel policista René Černý.
Stejně jako tyto dvě ženy ani mnozí z nás netuší, že je podobné jednání nejen nepřípustné, ale dokonce trestné. Potvrdil to průzkum, který jsme učinili v ulicích Rakovníka.
Znám dokonce neuvěřitelný případ kdy samo zastupitelstvo obce půjčuje zaměstnanci obce traktor a ví, že ten člověk nemá a nikdy neměl řidičák. Celá vesnice už léta mlčky přihlíží tomu, jak ten člověk v zimě v létě projíždí sem tam obcí nejen ve zmíněném traktoru, ale i v autě s přítelkyní. Nikdo to ale nenahlásí. Na vesnici by se to totiž bralo za zradu a neodpustitelné jednání kdyby to někdo na ně prásknul,“ potvrdil obyvatel jedné menší vísky na Rakovnicku.