První

V sobotu kolem půl osmé hodiny večerní zastavila hlídka hořesedelských policistů na silnici vedoucí z Kolešovic na Zderaz Opel Astra. Za jeho volantem seděl osmadvacetiletý muž z Rakovnicka o němž věděli, že mu byl koncem února zadržen řidičský průkaz.

Odmítl jak dechovou zkoušku na alkohol tak i lékařské vyšetření a odběr biologického materiálu. V této fázy byl řidič propuštěn s tím, že jeho případ bude prošetřen jako přestupek.

Ovšem tentýž člověk byl v půl desáté večer zastaven policisty znovu. Tentokrát ve Vrbici.

Mluvčí rakovnické policie René Černý popsal: „V té chvíli už jevil známky požití psychotropních a omamných látek. Lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu se už nebránil. Rozhodnuto bude až na základě výsledku toxikologie.“

Druhý

V neděli kolem před půl devátou hodinou večerní byl v Hořovičkách zastaven hlídkou hořesedelských policistů třiadvacetiletý mladík z Rakovnicka v mazdě.

Dechová zkouška na alkohol byla u něho negativní ovšem i on jevil známky požití nějaké drogy. „Následoval stejný postup jako v prvním případě. Byl odvezen k lékaři a i v jeho případě bude rozhodnuto na základě výsledku z toxikologie,“ doplnil policista René Černý.

Velikonoční pondělí zcela po svém způsobu zřejmě oslavili další dva řidiči.

Třetí

Deset minut po čtvrté hodině odpolední se hořesedelským policistům nepozdával výzor a chování třiadvacetiletého řidiče z Mostecka. Ten seděl za volantem vozu hyundai a projížděl Kolešovem. Jeho řidičák byl zadržen a byla mu zakázána další jízda. I on putoval k lékaři. Také v jeho případě bude rozhodnuto dle výsledku toxikologického rozboru.

Hlídka rakovnických policistů mávla v půl jedenácté večer v Malcově ulici v Rakovníku na Škodu Felicii.

Čtvrtý

Osmačtyřicetiletý řidič z Rakovnicka nadýchal 1,28 promile a po opakované dechové zkoušce na alkohol dokonce 1,34 promile alkoholu. „S výsledkem testu souhlasil. Jeho řidičský průkaz byl zadržen a byla mu zakázána další jízda,“ řekl k případům René Černý.