První z řidičů, u něhož test na drogy prokázal přítomnost látky amfetamin metamfetamin byl zastaven prvosledovou hlídkou v Trávnické ulici v Rakovníku. Rakovničtí policisté lustrací zjistili, že sedmatřicetiletý řidič má platný zákaz řízení, a to od února 2020 do února 2021. „Na pozitivní test na drogy řidič pouze uvedl, že dva dny před jízdou užil ve večerních hodinách pervitin,“ přiblížila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Druhého hříšníka zastavili policisté z obvodního oddělení Roztoky v Pavlíkově, kde 10. května prováděli kontrolní činnost. Pětapadesátiletý muž, který jel od Pavlíkova směrem na Panoší Újezd na výzvu policistům předložil všechny doklady, kromě řidičského průkazu, načež uvedl, že má zákaz řízení. V evidenci řidičů tento fakt potvrdili, řidič nesmízasednout za volant až do října příštího roku. Dechová zkouška u muže byla sice negativní, ale test na drogy odhalil přítomnost amfetaminu metamfetaminu.

Lékařské vyšetření ovšem řidič stejně jak ten předchozí odmítl, hlídce pouze sdělil, že pravidelně užívá pervitin, naposledy se tak podle jeho tvrzení stalo den před jízdou.„Oběma řidičům byla zakázána další jízda a hrozí jim až dvě léta pobytu za mřížemi,“ doplnila policejní mluvčí.

Za volant neměl usednout ani sedmdesátiletý řidič nákladní soupravy s návěsem, který projížděl městysem Kněževes. Dopravní policisté mu naměřili rychlost 61 km v hodině, lustrací navíc zjistili, že má platný zákaz řízení motorových vozidel od loňského do letošního června. „Dechová zkouška u řidiče byla negativní. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Michaela Richterová.