Dvě rodiny v rozkladu, dva téměř totožné případy domácího násilí prošetřují od víkendu rakovničtí policisté.

Tři roky strachu

Bezmála tři roky žila v permanentním strachu šestatřicetiletá žena v jedné z obcí na Rakovnicku. „Od počátku roku 2008 až dodnes ji slovně i fyzicky napadal o rok mladší druh, s nímž žila ve společné domácnosti. Často se tak bohužel dělo i v přítomnosti dcerky,” konstatoval k prvnímu případu mluvčí rakovnické policie René Černý. Z dosavadních výslechů vyplynulo, že tyran, který je podezřelý ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, častoval svoji družku ranami pěstí do obličeje, tahal ji za vlasy, kopal do ní… Dělo se tak mnohokrát do měsíce… „V roce 2009 dokonce upadla po jednom z brutálních ataků do bezvědomí a tři měsíce se z něho léčila. Dodnes po něm přetrvávají následky. Nikdy však nevyhledala lékaře. Snažila se jednání svého přítele omlouvat,” doplnil René Černý.

Omlouvala, stejně jako mnoho jiných žen s podobným osudem, neomluvitelné. Dobrou zprávou je, že v sobotu v půl třetí odpoledne byl násilník umístěn do vazební věznice v Praze - Ruzyni.

Spal na záchytce

Ve stejný den, tedy opět v sobotu večer, byl policisty odvezen na záchytku v Příbrami čtyřicátník, který v opilosti napadal svoji devětatřicetiletou ženu.
„Na místě, tedy v jedné z vesniček na Rakovnicku, kolegové šetřením zjistili, že by se mohlo jednat o případ domácího násilí, neboť násilné jednání manžela mělo opakující se tendence.” Muži byl zakázán vstup do společného obydlí. „Policie se nyní bude domlouvat o dalším postupu ve spolupráci s Intervenčním centrem, Okresním soudem v Rakovníku, a jelikož jsou zde i děti, tak pochopitelně také s orgánem sociálně - právní ochrany dětí,” uzavřel Černý.