Krátce před jedenáctou hodinou večerní napadla dvacetiletá žena o rok mladší dívenku na tanečním sále v rakovnickém kulturním centru.

Mluvčí policie Lenka Uriánková popsala: „Udeřila ji otevřenou dlaní levé ruky do obličejové části." Atak pokračoval na chodbě před tanečním sálem. „Tady děvče dvakrát opětovně udeřila otevřenou dlaní do obličejové části 
a následně ji uhodila zezadu skleněnou lahví do oblasti hlavy."

Rakovnickému deníku se telefonicky ozvala dívka, která má být údajnou výtržnicí:"Není pravda, že jsem tu druhou holku schválně uhodila lahví do hlavy. Byla to nešťatsná náhoda. To už jsem ostatně také uvedla na policii. A ještě chci říci, že to ona slovně i fyzicky napadla mě. Dokonce jsem od ní dostala pěstí."

Také dle svědků předcházelo fyzickému útoku i hrubé slovní napadání. „Nejdříve se spolu bavily a pak se do sebe pustily," popisoval jeden ze svědků, který si nepřál být jmenován.

Zraněná byla ošetřena 
v Masarykově nemocnici 
v Rakovníku. „Rakovničtí policisté napadení šetří jako přečin „výtržnictví", za což hrozí pachateli až dvě léta vězení," doplnila Lenka Uriánková.

Ředitel Masarykovy obchodní akademie Miloslav Blecha, jejíž studenti ples pořádali, k incidentu řekl: „Je to politování hodná událost. Myslím si ale, že pokud si Rada rodičů zajistí pro pořádání plesu bezpečnostní službu, tak by tato bezpečnostní služba měla řádně dohlížet na průběh plesu."

Ředitel kulturního centra Rakovník Jiří Karel uvedl: „Podobné chování je myslím naprosto zbytečné nejen na plese, ale i kdekoli jinde. Pokud se jde někdo někam bavit, tak takové chování se mi zdá být už trochu za čarou. Někdy prostě alkohol dělá divy. Pro mě je ale důležité, že se pořadatelé a ochranka postarali o ukončení narušení pořádku při plese a postarali se také, aby se dívce dostalo včas lékařské péče."
Jiří Karel také zdůraznil, že chápe maturanty, že za podobné incidenty nemůžou. „Je to prostě v tom, jak se při plese chovají jednotlivci, za které nemohou ručit," zdůraznil Jiří Karel.

„Přesto chci ale říci, že se školou ani s maturitním plesem vlastně nemá tato záležitost nic společného. Máme před sebou ještě dva maturitní plesy a samozřejmě se studenty ještě na toto téma pohovoříme," zdůraznil ještě Miloslav Blecha.