Informaci potvrdila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Muže zadrželi mostečtí policisté tento víkend v obchodním centru Central v Mostě. Jeho zadržení předcházel telefonát na linku 158, kdy jeden z občanů hledaného muže poznal. 

Odsouzený se podle policejní mluvčí nejprve snažil před policisty utéct, to se mu však nepodařilo. "Následně pak fyzicky proti jednomu ze zasahujících policistů zaútočil. Ti ho zpacifikovali a v poutech převezli na policejní oddělení," uvedla Vlasta Suchánková s tím, že muž měl u sebe v době zadržení zavírací nůž a plynovou pistoli, díky rychlému a včasnému zásahu policistů ale ani jednu ze zbraní nestihl použít.

"V souvislosti s tímto incidentem již mostečtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilí proti úřední osobě. Kromě dodání muže do výkonu trestu odnětí svobody, kterému se vyhýbal dva roky, budou policisté zjišťovat, kde se odsouzený ukrýval a zda pobýval pouze na území České republiky, nebo ke svému „azylu“ využil i jiné evropské státy," doplnila policejní mluvčí.

Petr Sonnleitner (36) alias „Sonny“ byl v loňském roce odsouzen ke dvanácti letům vězení za pokus o vraždu, když v noci z 29. na 30. dubna 2017 před diskotékou v Rakovníku málem ubodal jiného muže. Tehdy mu zasadil sedmnáct ran do břicha dvaceticentimetrovým nožem, zraněný měl i vyhřezlá střeva a jeho zdravotní stav byl kritický. A vše jen kvůli tomu, že si zraněný chtěl půjčit zapalovač, aby si mohl před diskotékou zapálit cigaretu marihuany. Následně se strhla strkanice, která vyústila až v pobodání muže.

Policisté ihned vyhlásili pátrání a varovali, že by mohl být dotyčný ozbrojen a nebezpečný. Navíc již dříve měl tahanice se zákonem kvůli ozbrojování mačetou.