Své by o tom mohla vyprávět osmadvacetiletá žena, jež vyrazila na chalupu do obce Břežany. Když totiž přijela k chatě, zjistila, že ji navštívil zloděj. Na místo okamžitě vyjeli jeseničtí policisté.

„Zloděj z chalupy odcizil televizory, počítačovou soupravu, švýcarské hodinky, elektrickou vrtačku, elektrickou brusku a okružní pilu, ale také herní konzoli X-box, ovladače a set-top-box," informovala Lenka Uriánková, mluvčí rakovnické policie. Tím však výčet ukradených věcí nekončí. Zloděj totiž proslídil chalupu tak dokonale, že nalezl ještě klíče od kůlny.

„Odtud pak vzal křovinořez, motorové travní sekačky a horská kola. Celkově tak způsobil škodu ve výši dvě stě padesát pět tisíc korun," dodala Lenka Uriánková.

Policisté proto doporučují objekt řádně zabezpečit a také přes zimu nenechávat v chatě či kůlně drahé nářadí. Určitě se vyplatí i instalace ochranných systémů, například signalizační zařízení při narušení objektu, které pachatele vystraší a oni raději upustí od úmyslu vloupat se do objektu. Další možností jsou ochranné mříže a bezpečnostní zámky.