Policisté odhalili pěstírnu koncem května. Uvnitř objektu byl podle policistů cítit silný zápach po konopí. „Policisté následně objevili dvě tašky se sušinou rostlinného původu, která se podobala marihuaně. Poté ještě našli hotový hašiš a za závěsem devět rostlin konopí,“ řekla Deníku mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová s tím, že v garáži bylo také vybavení pro přípravu těchto návykových látek. Policisté na místě zajistili tři muže ve věku 27, 28 a 46 let.

„Policisté všechny tři muže vyzvali k podrobení se testu na drogy. U šestačtyřicetiletého byl test pozitivní na látku canabis, kdy hlídce doznal vykouření několika cigaret marihuany. U osmadvacetiletého muže byl test pozitivní na látku amfetamin metamfetamin a ten uvedl, že užil pervitin,“ sdělila Michaela Richterová. U nejmladšího z trojice dopadly výsledky negativně.

Na místo vyrazili rovněž kriminalisté, kteří si případ převzali a následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Materiál sušiny byl odeslán k chemické expertíze ke zjištění kvantitativního množství. V případě pozitivního výsledku hrozí oběma až pětiletý pobyt za mřížemi,“ dodala policistka Michaela Richterová.