Krátce po deváté hodině večerní se k jednomu z rodinných domů přiblížila trojice osob z Kladenska. Muži ve věku dvaatřicet a jedenadvacet let a dvacetiletá dívka.

Mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková událost popsala: „Snažili se dostat na pozemek domku jedenačtyřicetileté ženy, což se jim nepodařilo. Starší z obou mužů tedy použil krátkou střelnou zbraň – jednalo se o plynovou pistoli a jednou vystřelil do vzduchu."

Na místo přispěchali dva muži, které si přivolala napadená žena na pomoc a ti útočníka zajistili až do příjezdu Městské policie z Nového Strašecí.

Vrchní strážník Martin Novák uvedl: „Posílená hlídka s použitím donucovacích prostředků pachatele odzbrojila a omezila na osobní svobodě. Po zajištění místa události strážníci vyčkali příjezdu policistů."
Na místo byla přivolána také hlídka z obvodního oddělení v Novém Strašecí a kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Rakovníku.

Ke škodě na majetku či zdraví nedošlo.

Jednomu z mužů se udělalo během zákroku nevolno a proto byl ošetřen v kladenské nemocnici. „Tam i zpět ho dopravila naše hlídka," dodal strážník Martin Novák. Na obvodním oddělení v Novém Strašecí byla dívka po provedení úkonů v trestním řízení ze zadržení propuštěna a oba muži po lékařském vyšetření byli umístěni do policejní cely v Rakovníku.

Kriminalisté oba muže po provedení úkonů v trestním řízení v sobotu v nočních hodinách propustili na svobodu. „Případ byl kriminalisty v prvním stádiu vyšetřování veden jako podezření z trestného činu vydírání, ovšem v průběhu šetření byl skutek překvalifikován na přestupek proti občanskému soužití," dodala Jana Žáčková.