Na obvodní oddělení Roztoky oznámil čtyřiačtyřicetiletý muž z Křivoklátu, že mu zloděj odcizil peněženku. Ke krádeži došlo v jedné z místních prodejen. Neznámý pachatel si i s peněženkou odnesl finanční hotovost ve výši 4100 korun, stravenky a doklady včetně dvou platebních karet. Ve věci budou zahájeny úkony pro neoprávněné držení platební karty.

„Znovu apelujeme na občany, aby si dobře hlídali své věci. To se týká jak peněženek, tak kabelek. V žádném případě by je lidé neměli někde povalovat, ale nosit je u sebe,“ uvedla tisková mluvčí rakovnické policie Alena Žichovská.

Policisté však neřeší pouze kapsáře, ale především zloděje, kteří se vkrádají do chat. Vloupání do chaty v Mšeckých Žehrovicích provedl zatím neznámý pachatel. „Na obvodní oddělení Nové Strašecí oznámila padesátiletá žena, že se do její chaty vloupal zloděj. Pachatel překonal oplocení pozemku, dostal se do chaty, odkud odcizil tři trofeje,“ sdělila Žichovská. Celková škoda činila 1700 korun.

K další krádeži došlo v obci Mutějovice. Šedesátiletý muž oznámil na obvodní oddělení Hořesedly, že se neznámý zloděj vloupal do firmy u železniční zastávky. Neznámý pachatel odcizil telefonní kabely dlouhé čtyři sta metrů. Firmě vznikla škoda ve výši šestnáct tisíc korun.

Trestný čin poškození cizí věci má na krku neznámý vandal, který v Novém Strašecí poškodil zaparkované vozidlo Renault. Automobil byl zaparkován v ulici Rudská. Dle šetření se pachatel po vozidle prošel a prokopl přední okénko. Do vozidla však nevnikl, ani nic neodcizil. Majiteli vznikla na vozidle škoda celkem třiadvacet tisíc korun.