Nepříjemný návrat do šatny po příjemné hodince strávené u rakovnického bazénu prožili dva návštěvníci – muž a žena – z Domažlicka. Jejich skříňka byla vypáčena a chybělo v ní několik věcí. Celou záležitost proto oznámili hodinu po poledni na policejní služebně v Rakovníku.
Mezi postrádanými věcmi jsou osobní doklady, digitální fotoaparát a hodinky, které si muž cenil na částku 2300 korun. Ženě se pak ztratil batoh, ve kterém kromě jiných věcí jako osobních dokladů, platební karty, peněženky, mobilního telefonu a oblečení, byly i klíče od osobního automobilu Renault Megane. Vozidlo ale na parkovišti před bazénem také nenašla, i to neznámý pachatel stihl odcizit. Žena cenu svých ztracených věcí odhadla na více než 98 tisíc korun.
„Záležitost policisté šetří jako trestný čin krádeže a neoprávněné užívání cizí věci,“ konstatoval tiskový mluvčí rakovnické policie René Černý.
Po pachateli nebo pachatelích se tedy pátrá. Prozatím lze alespoň odhadnout kam z Rakovníka zamířili. „Od kolegů jsme už dostali informaci, že ukradený Renault Megane byl nalezen policisty v Mostě,“ doplnil René Černý.
Jak nás čas od času podobné příběhy přesvědčují, ani uzamčená skříňka a klíč na ruce nazaručí, že nepřijdete o majetek. Proto na vás policie znovu důrazně apeluje: než někam vyrazíte, zvažte, zda opravdu všechny cennější věci musíte mít sebou. Ostatně, vždy je lepší nechat si věci doma nebo je uložit do úschovy u provozovatele. Na rakovnickém bazéně samozřejmě tato služba je a vaše věci vám na recepci ochotně pohlídají. Znáte přece pořekadlo : Auto, v našem případě skříň, není trezor!