Ten hlídce nepředložil žádný doklad ani řidičský průkaz. Dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem 0,35 promile alkoholu v dechu.

Mladík přiznal, že si během oběda dal jedno půllitrové dvanáctistupňové pivo. Mluvčí policie Lenka Uriánková upozornila na další zádrhel: „Lustrací bylo zjištěno, že má řidičský průkaz zadržen a má vysloven soudní zákaz řízení všech motorových vozidel do ledna roku 2015."

Hořesedelští policisté zastavili ve Hředlích Citroën Jumper s pětadvacetiletým mužem z Rakovníka. Na výzvu policistů předložil doklady potřebné pro řízení a provoz motorového vozidla. Poté se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem.

Následoval test na přítomnost jiných návykových látek, který už byl proveden s pozitivním výsledkem – na konopí. Policistům doznal, že příležitostně kouří marihuanu, kterou naposledy užil asi před týdnem. Tímto jednáním se řidič dopustil přestupku, který bude postoupen správnímu orgánu. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz a byla mu zakázána další jízda.