Tři muži ohrožovali na Rakovnicku kvalitu vašich životů. Naštěstí jsou již v rukách policie. Do policejní cely byl umístěn čtyřiadvacetiletý mladík z Rakovníka, který v místě svého bydliště vyráběl pervitin. Drogu pochopitelně také distribuoval. Mluvčí rakovnické policie René Černý doplnil: „Byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Dnešního dne bude podán návrh na jeho vzetí do vazby.“

Ze stejného trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy je obviněn i pětatřicetiletý muž z Rakovníka, který se také na distribuci podílel.

Ten byl také umístěn do policejní cely a bude rovněž podán návrh na jeho vzetí do vazby. Ve hře je ještě další osud posledního z trojice – šestadvacetiletého mladého muže z Rakovníka. „Byl obviněn z trestných činů nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, krádeže a porušování domovní svobody ve spolupachatelství,“ konstatoval René Černý s tím, že po provedení neodkladných úkonů byl obviněný prozatím propuštěn na svobodu.

Také tato osoba od počátku října loňského roku do současné doby distribuovala na území města pervitin. Policisté dále zjistili, že též ve spolupachatelství se svým čtyřiadvacetiletým komplicem provedl vloupání do sklepní kóje v domě v ulici V Lukách v Rakovníku odkud společně odcizili dvě jízdní kola v hodnotě 22 tisíc korun. Dále společně v únoru 2011 provedli vloupání do bývalé kuchyně v areálu TOS Rakovník odkud ze skladu odcizili měděné trubky v hodnotě 9 tisíc korun.

„Prvnímu z obviněných hrozí za uvedené jednání trest až do výše 5 let odnětí svobody. Dalším dvěma obviněným hrozí trest ve výši až 10 let odnětí svobody, jelikož v posledních třech letech již byli odsouzeni pro obdobný trestný čin,“ dodal René Černý.