Zaparkovaná vozidla jsou v posledních dnech terčem zlodějů. Opuštěné automobily zloděje svádějí k tomu, aby se do něj vloupali. V předešlých dnech došlo na rakovnickém okrese ke dvěma vloupáním do osobního automobilu.

První případ nahlásil pětačtyřicetiletý muž na obvodní oddělení Křivoklát. „V době od pondělí zhruba do podvečerních hodin provedl vloupání zatím neznámý pachatel do automobilu Škoda Forman. Jeho majitel nechal vozidlo zaparkované na parkoviště u naučné stezky v katastru obce Křivoklát,“ sdělila tisková mluvčí rakovnické policie Alena Žichovská. Zloděj vyháčkoval dveře u spolujezdce a z vozu odcizili batoh, několik kusů oblečení, kartu pojištěnce a platební kartu. Oznamovateli byla způsobena škoda v celkové výši 2600 korun. Věc bude řešena jako trestný čin krádeže a neoprávněné držení platební karty.

K dalšímu vloupání do osobního automobilu došlo v Rakovníku v ulici Trávnická. „Třiadvacetiletý muž z Rakovnicka oznámil vloupání do svého vozidla. K činu došlo od odpoledních do ranních hodin, kdy se zloděj vloupal do osobního automobilu značky Mercedes. Neznámý pachatel rozbil sklo u dveří a vnikl do vozidla,“ uvedla Žichovská. Z vozidla odcizil autoradio, při čemž promáčkl okolí palubní desky, kde bylo autoradio umístěno. Poškozenému vznikla celková škoda ve výši čtyři tisíce korun. Neznámý pachatel se dopustil trestného činu krádeže.

Cílem zlodějů bývají také firmy na Rakovnicku. Poslední hlášený případ krádeže se stal u obce Lužná. Devětapadesátiletý muž z Kladna oznámil, že mu zloděj odcizil dřevní hmotu. Ke krádeži došlo v místě zvané Červený kříž. Firmě byla způsobena škoda téměř šest tisíc korun.