Rekreační zařízení jsou v zimním období lákadlem jak pro lidi bez střechy nad hlavou a tak samozřejmě i pro zkušené lupiče.

Po několikadenním relativním klidu se opět vydali asociálové do akce a na Rakovnicku tak opět máme hned několik vykradených objektů. Do rekreační chaty na Jesenicku, která stojí nedaleko Velkého rybníka vlezl zloděj dveřmi, které překonal za užití násilí.

Ukradl vše co mu padlo do oka včetně odpuzovače hlodavců, satelitu, videokamery či potravin a elektrického holicího strojku. Škody se vyšplhaly na bezmála 18 tisíc korun. Okradeným je šedesátník z Kladenska.

Špatnou zkušenost se zloději má také osmatřicátník z Rakovnicka. Z jeho chatky jež stojí v místech zvaných Šibeniční vrch na Novostrašecku byla odnesena elektronika za více než 17 tisíc korun.

Dvě chalupy byly vykradeny v Kalubicích na Křivoklátsku. Z obou sebral elektrické pracovní nářadí. Devětačtyřicetiletý Pražák, majitel prvního domku spočítal škodu na bezmála 13 tisíc korun a šestapadesátiletá žena z Rakovnicka vyčíslila škody na dva tisíce 200 korun.