Exstarosta Karlovy Vsi Luboš Šípek by si měl jít odpykat ve věznici s dozorem sedmiletý trest za trestné činy zpronevěru ve stádiu pokusu a podvod.
Soukromý podnikatel a bývalý starosta Karlovy Vsi Luboš Šípek sice v září uspěl u pražského odvolacího soudu, kdy byl původní rozsudek zrušen a případ byl vrácen zpět k projednání k Okresnímu soudu v Rakovníku, ale ve středu tohoto týdne rakovnický soud znovu rozhodl, že Šípek je vinen.
Připomínáme, že v červnu letošního roku jej senát Okresního soudu v Rakovníku, jemuž předsedal Stanislav Kos, uznal vinným z několika podvodů a z pokusu zpronevěry.
„Lituji toho, že celá ta věc skončila před soudem,“ okomentoval už v červnu stejný rozsudek zhrzený exstarosta. Ani tentokrát nechyběla v soudní síni okresního soudu v Rakovníku posmutnělá tvář Miroslava Šípka, otce obžalovaného. Byl tu i Jiří Kopřiva, který postrádá přes čtyři miliony, které v dobré víře zapůjčil Šípkovi jako jistinu na zakázku, kterou měli obdržet od krajského úřadu. K tomu, ale nikdy nedošlo.
„Zjistil jsem, že se jedná o podvod, a tak jsme se dohodli na dlužním úpisu. Dodnes jsem ale žádné peníze nedostal,“ konstatoval v dubnu před soudem Jiří Kopřiva.
Soudce Stanislav Kos už tehdy jednoznačně řekl: “Od samého počátku jednal Luboš Šípek s podvodným úmyslem. To ostatně vyplývá z výpovědí svědků, provedených důkazů i z listinných důkazů. Svoji trestnou činu prováděl po dlouhou dobu.“
Po středečním rozsudku je Luboš Šípek povinen Kopřivovi uhradit vypůjčené peníze.
Šípkův obhájce Milan Hulek uvažuje o opětovném odvolání ke Krajskému soudu v Praze.
„Stále se myslím, že nebylo v jednání mého klienta prokázáno úmyslné jednání,“ okomentoval nový rozsudek rakovnického soudu Milan Hulek.