Rakovničtí kriminalisté obvinili muže středního věku z Teplicka ze spáchání trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci.
Tento specialista na novostavby se v průběhu druhé poloviny loňského roku vloupal do tří rozestavěných domů na Rakovnicku,“ konkretizoval mluvčí rakovnické policie René Černý.


V září zamířil do Lišan. Z domku, který si vyhlédl vynesl postupně mimo jiné radiátory, sanitární keramiku, kuchyňské zařízení, mikrovlnku, pračku… Škody byly spočteny na neuvěřitelných 310 tisíc korun.
Majitel už měl těsně před kolaudací domu. O to byly škody pochopitelně vyšší,“ pokračoval policista René Černý.


Počátkem října po sobě zanechal stopu a škodu za 70 tisíc korun v Roztokách.
Nakonec se před Vánoci zastavil ještě v Městečku. Novostavba přišla během pár minut o radiátory, vybavení koupelny a čtyři vnitřní dveře. Škody tentokrát dělaly 66 tisíc korun.
Okradeni byli lidé středního věku. Dva z Rakovnicka a jeden z Prahy,“ dodal René Černý.
Policisté dále zjistili, že se jedná o recidivistu, který byl za obdobné trestné činy odsouzen už v minulosti, a to konkrétně Okresním soudem Praha východ.


Nejlepší obranou proti zlodějům je samozřejmě pojištění. Většina dodavatelů i stavebníků se proto pojišťuje. I poskytovatelé hypoték chtějí mít stavbu, na níž dávají půjčku, pojištěnou. K tomu, aby pojišťovna škodu uhradila je potřeba pochopitelně protokol od policie.
Firmy i jednotlivci chtěli v minulých letech při stavbách co nejvíce ušetřit a nepojišťovali se. Ovšem nový trend mezi zloději pro které je opuštěná novostavba snadnou kořistí jasně ukazuje, že pojištění je jistota.
Zloději berou, jak je vidět z popsaných vloupání skutečně vše, na co v rozestavěných domech přijdou. Odvážejí odtud i okružní pily, chromované vodovodní baterie, nové radiátory, křovinořezy, hoblíky, frézy, úhlové brusky, plynové ohřívače vody a spoustu dalšího stavebního nářadí a materiálu a zařízení.