S velkým rozčarováním budou zřejmě vzpomínat na návštěvu Lán dva cizinci, kteří zde byli ve čtvrtek odpoledne nestydatě okradeni.
Bohužel si za to mohou také tak trochu sami, neboť nedbajíc na dobře známé varování policistů, že auto není trezor, ponechali ve firemní octavii řadu drahých věcí a odešli.
Událost nám prostřednictvím linky 158 oznámila žena středního věku s tím, že auto odstavili na parkovišti u zámku,“ doplnil mluvčí rakovnické policie René Černý.


Zatím neznámému pachateli stačilo pouhých deset minut. Rozbil okno u zavazadlového prostoru a vytáhl ven laptop, kufry, různé svršky, sportovní potřeby, šperky, pracovní podklady…
Okradený byl i její spolucestující kolega a pražská firma u které je dvojice zaměstnána,“ doplnil policista René Černý.
Škody byly ve finále vyčísleny na 125 tisíc 800 korun.


Varování
"Ani varovné tabule na parkovištích, ani mnohokrát uveřejněné případy v médiích včetně Rakovnického deníku a ani osobní preventivní upozorňování ze strany policistů nejsou nad vlastní zkušenost. Až ta zřejmě přesvědčí mnohé motoristy, že auto skutečně není trezor a nechávat v něm jak viditelně odložené cenné předměty tak i ukryté v kufru, byť jen na krátký okamžik, je hazard,. Vedle finanční ztráty vzniká okradeným i celá řada nemalých starostí, například když přijdou o doklady, “ zdůraznil v závěru René Černý.