Škodu dva a půl milionu korun způsobil neznámý pachatel, který se vloupal do rekreační chaty v katastru obce Rousínov.

Dvaapadesátiletý muž z Prahy oznámil na policii, že se do jeho chaty vloupal zloděj. Po překonání oplocení zloděj vypáčil zámek a vnikl do objektu. Z chaty odcizil obrazy s motivy abstraktního umění známého umělce, dřevěné reliéfy, mosazné svícny, sadu postříbřených příborů, zrcadlo v pozlaceném rámu, mosazný lustr, secesní selský servis a dvě kola. „Pachatel dále poškodil truhlu, našel klíče od stodoly, odkud odcizil osobní vozidlo značky Škoda Felicia. Celková škoda činila 2 479 tisíc korun. Věc bude řešena jako trestný čin krádeže, poškozování cizí věci a porušování domovní svobody.

Zatím neznámý zlodějíček se vloupal do rekreačního objektu v katastru obce Oráčov. V sobotu ve večerních hodinách oznámil šestapadesátiletý muž z Prahy, že se mu během noci vloupal do objektu neznámý zloděj.

„Zloděj nezjištěným způsobem odstranil visací zámek na vchodových dveří, neznámým předmětem otevřel dveře a vnikl do objektu,“ sdělila Žichovská. Zloděj odcizil několik lahví alkoholu. K této věci byly zahájeny úkony pro trestný čin krádeže a porušování domovní svobody.

Policisté musejí řešit další případ krádeže v rekreačním penzionu v Novém Strašecí. Vloupání oznámil šestatřicetiletý muž. Vyšetřovatelé na místě zjistili, že zloděj odcizil z prostor kuchyně kuchyňský robot, mikrovlnou troubu a několik hrnců. Poškozenému vznikla škoda v celkové výši čtyřicet tisíc korun.

Také zemědělské družstvo v obci Žďár bylo terčem krádeže. Tam se během noci vloupal neznámý pachatel. „Na policii oznámil čtyřiačtyřicetiletý muž, že se do areálu firmy vloupal zloděj, který ukradl startér z traktoru, převodovku a lopaty. Oznamovateli vznikla škoda ve výši osmnáct tisíc korun,“ řekla Alena Žichovská.

Smůlu měla také majitelka osobního vozidla Ford. Do nezajištěného vozidla se dostal neznámý zloděj, který způsobil škodu za bezmála třicet tisíc korun. „Na obvodní oddělení Jesenice oznámila žena krádež kožené aktovky, kterou měla v zaparkovaném automobilu. Vozidlo se nacházelo na parkovišti rekreačního zařízení v Jesenici. V aktovce se nacházela peněženka, doklady, peníze, platební karty vizitky a další věci,“ uvedla tisková mluvčí rakovnické policie Alena Žichovská.

Policie vzkazuje občanům, aby v žádném případě nenechávali otevřená osobní vozidla. V těchto dnech toho zloději využívají právě u rekreačních zařízení.