Dosud neznámý pachatel se během noci vloupal do jedné z restaurací v Městečku. Na obvodní oddělení Roztoky oznámila třiadvacetiletá žena, že do restaurace se vloupal zloděj.

„Pachatel nezjištěným způsobem otevřel okno, které se nacházelo na boční straně restaurace, a tím vnikl do objektu. Z prostor pak odcizil několik balíčků cigaret,“ uvedla tisková mluvčí rakovnické policie Alena Žichovská. Restauračnímu zařízení vznikla škoda necelých osm tisíc korun.

Škodu přes dvacet tisíc korun způsobil zatím neznámý zloděj, který se vloupal do dílny v Řevničově. Pětašedesátiletý muž z Kladna oznámil na obvodní oddělení Nové Strašecí, že se mu neznámý pachatel vloupal do dílny, která je součástí chalupy. Zlodějíček nejdříve vylomil vstupní dveře dílny, odkud pak následně odcizil benzinovou motorovou pilu, vrtačku a brusku. Oznamovateli vznikla celková škoda 20 500 korun.

Během posledních dní číhají zlodějíčci na zaparkovaná auta. Dva poslední případy byly nahlášeny tento víkend.

První případ vloupání do osobního vozidla se stal v Rakovníku v ulici Mýtská. Vloupání oznámil devětadvacetiletý muž z Rakovnicka. Osobní automobil Seat vykradl zloděj během noci. „Pachatel nezjištěným předmětem rozbil zadní trojúhelníkové okénko a tím si otevřel dveře. Z vozidla pak odcizil autorádio a peněženku s doklady. Celková škoda činila sedmnáct tisíc korun,“ uvedla Žichovská.

V ranních hodinách oznámil muž na obvodní oddělení Nové Strašecí vloupání do jeho osobního vozu Škody 105. To měl zaparkované před svou chalupou. Zloděj odtrhl těsnící gumu zadních dveří, která následně vyháčkoval. Z vozidla odcizil balík nářadí. Celkem způsobil škodu tři tisíce korun.