Příjemné chvíle spojené s mikulášskou nadílkou pokazil několika majitelům chat na Rakovnicku zloděj. Mluvčí rakovnické policie René Černý doplnil: „Přijeli strávit příjemný víkend a zjistili, že byli vykradeni.“

Napadeny byly dvě chaty ve Zbečně jedna ve Šlovicích.

Třiašedesátiletý Kladeňák, majitel chaty ve Zbečně přivolal roztocké policisty v sobotu v deset hodin dopoledne. „Bylo jasné, že se kdosi do domu dostal oknem, které překonal za užití násilí. Objekt důkladně prohledal a pak se zmocnil lednice, telefonu značky Thomson, videa, cédéček s muzikou a nějakých oděvních svršků. Vlezl také do dílny, ale tam nic nevzal,“ vyjmenoval policista René Černý. Škody byly spočteny na bezmála dvaadvacet tisíc korun.

O hodinu později se roztočtí policisté rozjeli do Šlovic, konkrétně do míst kde se říká Škroboty. Tady stojí chatička jedenašedesátileté ženy z Rakovnicka. Také do tohoto objektu se zloděj dostal oknem. Pro prohlídce škod, zjistila žena, že jí chabí naštěstí pouze satelit. Škoda je 7 tisíc korun.

Práci měli policisté z Obvodního oddělení policie v Roztokách také v neděli. „Opět byli voláni do Zbečně k chatě šedesátiletého Kladeňáka,“ upřesnil René Černý. Chmaták vlezl do sklepa kde našel zahradní elektrické nářadí. Škody dělají 6 tisíc korun.