Před spravedlností dlouho neunikala partička mladých zlodějíčků, která se v noci z 28. na 29. října vloupala do rodinného domu v Pavlíkově.

Pavlíkov

Za rakovnické vyšetřovatele k případu doplnil Jiří Jurgowski: „Jednalo se o tři pachatele z Rakovnicka, kteří se do domu dostali za použití nalezeného shodného klíče od dveří. Odnesli si tehdy elektroniku. Dva jsou ještě mladiství, třetímu je něco málo přes dvacet let.”
Díky zkrácenému přípravnému řízení se parta dostane co nejdříve před soudce. Ovšem s ohledem k jejich nízkému věku a k tomu, že doposud nebyli trestáni, se dá předpokládat, že trest nebude příliš přísný.

Nové Strašecí

Akční byli novostrašečtí strážníci, kteří dopadli těsně po vloupání třicetiletého muže z Rakovnicka.Lupiče, absolutního smolaře, vyrušili manželé, kteří se vraceli ke své chatě na Mackově hoře u Nového Strašecí. Zatímco muž prchal, dvojice zalarmovala policii i městské strážníky.Strážníkům se zlodějíčka podařilo po dramatické chvilce dopadnout a předat státním policistům. „Muži bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Byl umístěn do cely předběžného zadržení. 2. prosince byl odsouzen a předán do výkonu trestu,” popsal ještě k případu zloděje smolaře Jiří Jurgowski.