Mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková popsala: „Byl odcizen 22. března v brzkých ranních hodinách, a to v místech zvaných Brejl."

Zloděj odpojil síťový přívod do transformátoru tím, že odstřihl jednotlivé žíly kabelu vedoucího do rozdělovače. „Ovšem poté, co se transformátor ocitl na zemi, začal z něho vytékat olej," zdůraznila Jana Žáčková. Jednalo se o zhruba 125 litrů. Transformátor, který vážil přibližně 630 kilogramů, zlodějíček odtáhl k nejbližší komunikaci, kde jej zanechal. „Pravděpodobně s tím, že si pro něj později přijde," doplnila Jana Žáčková. Svým jednáním způsobil škodu energetické společnosti dosahující částky cca 150 tisíc korun. „A jistě nezanedbatelný je rovněž fakt, že jeho činem došlo k odpojení elektrické energie v dané lokalitě zhruba pro patnáct odběrných míst," konstatovala policistka Jana Žáčková.

Na místo znečištění krajiny olejovou skvrnou byli vysláni také rakovničtí a stochovští hasiči. Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková pro Rakovnický deník vysvětlila: „Olej vytekl ze dvou odcizených transformátorů. Bohužel v blízkosti potoka."

Skvrna byla velká zhruba 
40 x 5 metrů a díky mrazu nedošlo k úniku do půdy ani do potoka. Hasiči skvrnu zasypali sorbentem a uklidili. Na místě byli i pracovníci ČEZ a Policie ČR. Stochovští hasiči pak ještě jeli k jednomu transformátoru směrem na Křivoklát, i zde uklidili okolí.

„Případ prošetřují kriminalisté z oddělení obecné kriminality v Rakovníku jako podezření z trestného činu krádeže a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na šest let," doplnila Jana Žáčková.