Do šokující situace se dostal řidič Fordu Mondeo, projíždějící v sobotu kolem půl deváté hodiny večerní Lišanskou ulicí v Rakovníku.
Znenadání mu na čelním skle přistál kámen.

„Stalo se to poblíž kruhového objezdu u Tesca. Napadený muž nelenil. Vyskočil z vozu a začal člověka, který na něho pravděpodobně zcela bezdúvodně zaútočil, pronásledovat směrem do lesoparku Jamka a zároveň si telefonem přivolal pomoc policie,“ popsal dramatické chvíle mluvčí rakovnické policie René Černý.

Odvážnému pronásledovateli se výtržníka podařilo záhy odchytit. „Do parku přijela naše dvoučlenná hlídka. Naskytl se jim pohled na dvojici mužů, z nichž jeden držel v šachu druhého. Přidržoval ho na lavičce,“ vylíčil strážník Jiří Havel. Dopadený muž jistě nepočítal s tím, že jeho výpad proti auto skončí tak neslavně. Byl strážníky předán na rakovnické policejní služebně.

„O tomto neobvyklém případu byl okamžitě vyrozuměn státní zástupce. Mladý muž z Rakovnicka, který se dopustil neuváženého chování, byl umístěn do policejní cely. Je podezřelý ze spáchání trestného činu poškozování cizí věci. Po provedení nezbytných úkonů byl pravděpodobně propuštěn,“ doplnil policista René Černý.

Škoda na fordu muže středního věku byla spočtena na 10 tisíc korun.

Na případné důsledky nebezpečného a nepochopitelného počínání mladého Rakovničana jsme se zeptali lékaře Michala Vitnera: „Skla aut bývají nerozbitná. Pokud by se, ale náhodou rozbilo, hrozilo by řidiči jednak poranění od letícího kamene a dále poranění obličeje, přičemž nejhorší by mohl být úraz očí. Dále lze uvažovat také o tom, že řidič by mohl nabourat. Jednak proto, že by náhle přes rozbité čelní sklo neviděl a jednak proto, že by se lekl a strhl volant.“

Mladý muž může být soudem potrestán za svůj nerozvážný čin i několikaměsíčním trestem.