Kuvajt je silně muslimskou zemí, která neudržuje s Izraelem žádné oficiální styky. Dvořákův status o podpoře Izraele proto oficiální místa arabské země znepokojil. „V oficiálním vyjádření země se uvádí, že kuvajtské ministerstvo zahraničí striktně odmítá a nesouhlasí s Dvořákovým vyjádřením na jeho osobním Instagramovém profilu," shrnuje server Alarabiya News.

Dvořák post na Instagramu napsal v návaznosti na pokračující eskalaci násilí mezi Izraelem a Palestinou. Po vlně kritiky jej ale smazal. V pondělí pak České velvyslanectví v Kuvajtu zveřejnilo na svém oficiálním twitterovém účtu Dvořákovu omluvu. „Omlouvám se za umístění izraelské vlajky na svůj soukromý profil, jímž jsem způsobil pochopitelné rozhořčení mnoha lidí s ohledem na současnou dramatickou situaci v Pásmu Gazy," stojí v prohlášení.

Jak uvádí server Alarabiya News, mnozí Kuvajťané na twitteru začali i přes omluvu požadovat Dvořákův odchod ze země.

Násilí mezi Izraelem a Palestinou pokračuje. Při střetech, které jsou nejhorší od roku 2014, již zemřelo deset Izraelců a téměř 197 lidí v Pásmu Gazy. Zahraniční mocnosti vyzývají ke zklidnění situace.