VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

dnes 17:20

Rakovničtí sokolové předvedou zítra své skladby na všesokolský slet

Rakovník – Rakovničtí sokolové pořádají zítra v rakovnické sportovní hale Sokolský slet. V červenci pak budou vystupovat na XVI. všesokolském sletu v Praze na Edenu.

dnes 17:08

Literární dobrodružství v Tylově divadle

Rakovník - Čtvrteční dopoledne patřilo na jevišti Tylova divadla protagonistům dramatizace knihy Odpad od Andy Mulligana, kteří přijeli v rámci dalšího dílu Listování za žáky základních a středních škol.

dnes 14:25

Středočeská psycholožka získala titul Hasič roku

Střední Čechy – K nejsmutnějším povinnostem, jichž se loni musela zhostit, patřil kontakt s kolegy pražského hasiče, který při likvidaci požáru ve Zvoli utrpěl zranění se smrtelným následkem, i s jeho nejbližšími. A také podpora rodin dvojice dívek, jež společně zemřely pod vlakem, i pozůstalých po zesnulém dobrovolném hasiči. Truchlivých příběhů však společně s lidmi, kteří potřebovali její povzbuzení, psycholožka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Eva Biedermannová prožívala mnohem více. Vždyť posttraumatickou a psychosociální péči poskytovala během roku 56 lidem postiženým mimořádnou událostí.

dnes 09:31

Na Rakovnicku se objevila Hříběcí nákaza. Nemoc ohrožuje i dospělé koně

Rakovnicko – V minulých dnech byla na Rakovnicku potvrzena hříběcí nákaza. Toto onemocnění postihuje koně a to nejen hříbata, ale i dospělé. Nákaza seobjevila v jezdeckém klubu Lucky Ranch v Lužné a nemoc se sem dostala nejspíš skrze nově koupeného koně.

včera 15:32

V Rakovníku oslavují Den Země. Konají se soutěže a výlety

Rakovník – V rámci oslav Dne země, který připadá na 22. dubna se v Rakovníku uskuteční několik akcí. A nebudou to jen úklidové akce. Otevřou se dveře Farní zahrady a také se uskuteční ekologická soutěž.

včera 14:32

Záchranné složky si vyzkoušejí zásah u havárie letadla

Střední Čechy – Vážný malér, který důkladně prověří činnost záchranných složek, se v úterý odehraje na letišti rakovnického aeroklubu. Předem se ví, že se letecký den neobejde bez dopolední nehody v podobě pádu malého sportovního letadla. Neštěstí to přitom bude jak v pátek třináctého: éro se zřítí na další stroj připravený odstartovat s pasažéry k vyhlídkovému letu – a trosky zasáhnou i do davu přihlížejících diváků. Pomoc tak bude potřebovat hned 15 zraněných!

18.4.2018

Strážníci čistili město od jehel

Rakovník – Včera se ve městě Rakovník uskutečnila akce Jehla. Strážníci městské policie prohlíželi vytipované lokality ve městě a sbírali injekční stříkačky.

18.4.2018

Město i letos finančně podpoří několik organizací

Nové Strašecí – Městský úřad v Novém Strašecí i letos rozdělí granty do několika spolků. Celkem sedmnáct organizací si mezi sebou rozdělí částku ve výši 417 000 korun. Schválená výše grantů z městského rozpočtu byla původně jeden milion korun, nakonec ale komise rozhodla o tom, že se na granty vyčlení celkem 702 100 korun a částka se bude rozdělovat nadvakrát.

17.4.2018

Policejní hlídky podle přání lidí. Podívejte se, kde měří rychlost

Střední Čechy – Policie bude měřit rychlost tam, kde si lidé takové kontroly přejí. To je poslání již z loňska známé akce nazvané Speed Marathon, v jejímž rámci mohou občané upozorňovat na konkrétní místa, kde by se hlídky podle jejich názoru měly zaměřit právě na kontroly rychlosti. Ať už je to v okolí škol, zdravotnických zařízení, nákupních center – nebo třeba jen na rovném a přehledném průtahu obcí, kde se jeden málem bojí o život, protože kdekdo projíždí jako pirát. Měřit se ale bude i na obchvatech (a na Příbramsku dokonce i na dálnici). Po celý únor lidé hlasovali na webu www.bezpecnecesty.cz/speedmarathon. Nyní se právě tam může veřejnost seznámit i s výsledkem.

17.4.2018

Žádosti o kotlíkové dotace kraj přijímá dál, i když peníze zdánlivě došly

Střední Čechy – Peníze na kotlíkové dotace jsou podle propočtů vyčerpány, žádosti ale kraj přijímá dál. Už je to ale tak trochu loterie spojená s očekáváním, že někteří zájemci o příspěvek na výměnu starého uhelného kotle za ekologičtější zdroj vytápění, kteří svou žádost zaregistrovali již dříve, v průběhu řízení „odpadnou“; nejspíš proto, že nedodali včas potřebné doklady nebo svou žádost přímo sami stáhli.

17.4.2018

Chybí obsluha strojů, svářeči, řidiči. Nepomáhají ani benefity, nejsou lidé

Rakovnicko - Montážní dělníci výrobku a zařízení, ale také řidiči nákladních automobilů, autobusu a tramvají. Potom obsluha strojů a zařízení, montéři. Dále pomocní pracovníci ve výrobě, také slévači, svářeči a příbuzní pracovníci. A nezapomeňme na kuchaře – kromě šéfkuchařů – a pomocné kuchaře.

16.4.2018

Města a obce musejí mít plán rozvoje sportu

Rakovnicko – Jak se budou sportoviště v městech a obcích rozvíjet dál v následujících letech? Přesně na takovou otázku má odpovídat plán rozvoje sportu. Současně má tento plán zmapovat stávající stav a navrhnout, jak na rozvoj rozdělit peníze. To je nová povinnost, kterou musejí obce stihnout splnit do 1. července.

15.4.2018

Opozdí se oprava bazénu? Stavaři našli vady budovy

Rakovník – Nad termínem dokončení rekonstrukce plaveckého bazénu v Rakovníku visí otazník. Stavaři totiž při bourání zjistili, že stavební úpravy neodpovídají historickým projektovým dokumentacím. Bourací práce se tak opozdí až o čtvrt roku. Není ale zatím stále jasné, jak moc zdržení ovlivní termín dokončení rekonstrukce bazénu. Realizátor stavby bude žádat o prodloužení termínu o 3 měsíce. Bude se však stále snažit práce urychlit a pokud to bude v jeho silách, původní termín zachovat. Předpokládáme, že komplikace podobného rozsahu se na stavbě již neobjeví. Zmiňované změny v projektu budou mít dopad i do ceny. Aktuální výši nyní počítáme a budeme předkládat investorovi. Budou však v limitu, který je sjednán ve smlouvě," Rakovnickému deníku to napsala Ivana Šalbavová za firmu VW Wachal.

14.4.2018

Zlepšit bezpečnost má v kraji přes půl druhého milionu korun

Střední Čechy – Zabojovat se zločinem umožní ve středních Čechách i peníze od státu. Pro letošní rok kraj získá od ministerstva vnitra 1,38 milionu korun na podporu pěti projektů prevence kriminality. Ty mají nejen přispívat k samotnému omezování kriminality, tedy snižování počtu skutků řešených policií, ale současně je jejich cílem napomáhat tomu, aby se lidé cítili bezpečně. Samotný kraj k penězům od ministerstva přidá ze svého rozpočtu 248 tisíc korun. Souhrn nákladů na pětici projektů středočeského preventivního programu dosahuje 1,628 milionu.

13.4.2018

V Novém Strašecí vzniká nový pavilon pro lidi s demencí

Nové Strašecí – V areálu Domova pro seniory v Novém Strašecí začaly tento týden práce na výstavbě nové budovy, která bude sloužit lidem jako další domov se zvláštním režimem, tedy pro nemocné například Alzheimerovou chorobou. Nově se tak navýší kapacita o dvaadvacet míst na osmačtyřicet. Nový pavilon vyjde na 17, 2 milionu korun.

12.4.2018

O veřejně prospěšné práce mají nezaměstnaní zájem

Rakovnicko – Někteří dlouhodobě nezaměstnaní lidé mají možnost pracovat v programu veřejně prospěšných prací. O takové pracovníky mají zájem i města a obce. Je to pro ně řešení, jak pokrýt sezonní práce, aniž by museli mít kmenové zaměstnance.

11.4.2018

Na Rakovnicku se uskutečnila velikonoční bezpečnostní akce

Rakovník – Od 28. března do 2. dubna se uskutečnila celorepubliková velikonoční bezpečnostní policejní akce. „Policisté se s ohledem na uplynulé roky snažili ovlivnit nekázeň účastníků silničního provozu a snížit tak nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti právě v tomto období,“ uvedla tisková mluvčí rakovnické policie, Michaela Richterová.

11.4.2018

Město opět přispěje na sociální a zdravotní služby

Rakovník – Město Rakovník rozdělí z městského rozpočtu celkem pětašedesát tisíc korun na sociální a zdravotní služby. Je to o tisíc korun více, než v minulém roce.

10.4.2018

O víkendy opět jezdí v muzeu úzkorozchodka

Lužná – Se začátkem dubna začala také nová sezona v Muzeu Českých drah v Lužné. Pro zájemce je tu každý víkend připraveno svezení na úzkorozchodném okruhu.

10.4.2018

Město postaví nové veřejné toalety. Ty stávající už nestačí

Nové Strašecí – Veřejné toalety v Novém Strašecí už pomalu dosluhují. Nevyhovují jednak svým stavem a ani kapacitně a veliký problém je i s jejich otevírací dobou. Stávající toalety mají jen jedno wc pro muže a jedno pro ženy, což je na počet obyvatel velice málo. Město se proto rozhodlo, že postaví nové.

9.4.2018

Novostrašečtí včelaři budou mít nové zázemí

Nové Strašecí – Novostrašecký kroužek mladých včelařů získal od města do pronájmu dům. Nyní se chystá jeho částečná rekonstrukce a zařízení výbavou pro zpracování medu. Ten si včelaři vyrábí sami a při jeho prvním prodeji veřejnosti sklidili se svým výrobkem velký úspěch.

7.4.2018

Děti se utkaly v pěvecké soutěži

Rakovník - Ve středu 4. dubna se v Klubu Domova dětí a mládeže v Rakovníku uskutečnila soutěž pro všechny malé zpěváčky s názvem Rakovnický slavíček.

7.4.2018

Novou státní hymnu nepotřebujeme, myslí si rakovnické osobnosti

Rakovník – Před několika dny představil Český olympijský výbor veřejnosti návrh na novou českou státní hymnu. Tuto verzi vytvořil známý český skladatel Miloš Bok. Názory na ní se ale různí. Sportovci by ji přivítali, ostatní lidé by raději zachovali tu stávající verzi. Zjišťovali jsme pro čtenáře Rakovnického deníku, co si o nové verzi české hymny myslí rakovnické osobnosti působící na zdejší kulturní scéně.

6.4.2018

Obrazem: Školáci uklízeli školní areál i vesnici

Hředle – V rámci akce Ukliďme Česko vyšli uklízet i žáci ze Základní a Mateřské škole Hředle. Pro ty nejmenší to byla spíše výchovná záležitost. Školáci ale uklízeli vesnici.

6.4.2018

Žáci základní umělecké školy se zúčastnili několika soutěží

Rakovník - Žáci Základní umělecké školy v Rakovníku úspěšně reprezentovali školu na krajské hudební a umělecké soutěži. Ve dne 22. března se uskutečnila soutěž bubeníků na Kladně, ve stejný den přivítaly Benátky nad Jizerou účastníky pevěcké soutěže.

6.4.2018

Uklízet budou města, obce, školy i školky

Rakovnicko – Se začátkem dubna každoročně začíná úklidová akce Ukliďme Česko. Letos se uskuteční již pátý ročník. A do úklidu svého okolí se rok od roku zapojuje více organizací. Úklid nepořádají jen města a obce, ale i nejrůznější spolky, školy i školky.

5.4.2018

FOTO: Včelaříci už uklízeli

Rakovník - V rámci oslav Dne země vyhlásilo královské město Rakovník občanskou iniciativu pod názvem - UKLIĎME RAKOVNÍK. Hlavní brigáda sice proběhne v sobotu 7. dubna 2018, ale členové včelařského kroužku (RAKOVčelaříci) na nic nečekají.

5.4.2018

V dubnu se uskuteční uzavírky několika silnic

Rakovnicko – V dubnu se na Rakovnicku uskuteční hned několik uzavírek. Přinášíme vám informace, kdy se jakým místům raději vyhnout a kudy uzavírky objet.

5.4.2018

Z náměstí už brzy zmizí výběrčí budka

Rakovník – Se současným systémem parkování na Husově náměstí v Rakovníku je nespokojeno spoustu lidí. Výběr peněz za parkovné se ale od června změní. Včera začaly první práce na modernizaci parkovacího systému.

3.4.2018

Knížecí rodina přivítala návštěvníky hradu

Křivoklát - Na hradě Křivoklát se oslavovaly velikonoce. Při této příležitosti propůjčila knížecí rodina Fürstenberků hrad veřejnosti. Oslavy na hradě začaly už v pátek a trvaly až do neděle.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT