VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

dnes 06:00

Osmičkový rok přináší zajímavé termíny svateb

Rakovnicko – Letošní rok 2018 sebou nenese jen osmičková výročí, ale přináší i data, která jsou symbolická pro páry, co chtějí letos uzavřít sňatek. A je jich hned několik. Letos mezi ty nejžádanější termíny patří například 8. 8. 2018, nebo 18. 8. 2018.

včera 07:00

Od července otevřou kontaktní místo pro seniory a osoby se zdravotním postižením

Nové Strašecí – V Domově seniorů v Novém Strašecí vzniká nové kontaktní místo pro seniory a osoby se zdravotním postižením POSEZ (pomoc seniorům a zdravotně postiženým). Projekt připravil Středočeský kraj a v červenci se otevřou včetně Nového Strašecí celkem tři kontaktní místa.

včera 06:00

Prázdninové vítání s Agátkou

Rakovník - Rakovnický Dům osvěty, kde má své zázemí i Kreativní kroužek Agátka, praskal středeční odpoledne a podvečer doslova ve švech a děti i dospělí si během tříhodinového programu S Agátkou na prázdniny rozhodně přišli na své.

21.6.2018

OBRAZEM: Děti si zasoutěžily na Hůrce

Pavlíkov - V sobotu se v Pavlíkově konal již 10. ročník dětského dne. V letošním roce jim Večerníček u vstupu předal kartičky na razítka, tašku na drobné odměny a lísteček, kterým děti hlasovaly, která pohádka se jim nejvíce líbila.

21.6.2018

Restaurátorky se staly hvězdami filmu. Se šperky i dýkami

Střední Čechy – Nález je unikátní, muzejnická péče o něj rovněž – a prezentace tohoto úsilí určená veřejnosti jakbysmet. Tak se jeví všechny souvislosti bronzového „pokladu“ z Prahy-západ. Depotu z doby bronzové nalezeného u obce Tursko v roce 2015.

21.6.2018

RAKOVNICKO: děti o prázdninách

Rakovnicko – Už jen pár dnů a dětem začnou letní prázdniny. Prázdniny trvají dva měsíce, ale rodiče mají dovolenou tak maximálně dva týdny. A co potom? Babičky? Tábory? Nebo snad příměstské tábory?

20.6.2018

Poklady z historie jsou na internetu

Střední Čechy – Prohlížet si muzejní exponáty klidně doma v obýváku nebo třeba pod slunečníkem na zahradě? I v posteli, pokud je libo? K takovému poznávání minulosti středních Čech nyní stačí připojení k internetu.

20.6.2018

OBRAZEM: Děti si užily den na cvičišti

Rakovník - V neděli se na rakovnickém cvičišti konal dětský den se soutěží „O nejkrásnějšího voříška“. Na akci se sešlo více než sto lidí, kteří se scházeli již od brzkých ranních hodin. Pro malé návštěvníky bylo připraveno mnoho soutěžních úkolů, za jejichž zvládnutí dostaly „psí penízky“, které mohly vyměnit za věcné ceny. Během dne byl pro návštěvníky připraven bohatý program. Děti měly možnost se seznámit s ochočenými dravci, seznámit se s jejich „výcvikem“ a dozvědět se něco o chovu těchto krásných dravců. Na akci dorazili i rakovničtí hasiči, či klub vojenské historie. Během dopoledne se představil i jezdecký klub Špalíček Hředle, který předvedl jezdeckou disciplínu Pony games. Kterou si mohly později i děti vyzkoušet, nebo se svézt jen na koni.

20.6.2018

Zastupitelé rozhodli o tom, že město podpoří sportovní halu

Rakovník – Na pondělním mimořádném zasedání rozhodli rakovničtí zastupitelé, že podpoří sportovní halu v Rakovníku. A to konkrétně tím, že schválili žádost o příspěvek na platbu energií ve sportovní na letošní zimu, a to ve výši 160 000 korun.

19.6.2018

Lány se loučily porážkou, Slabce vítězstvím

Rakovnicko – Poslední kolo okresního přeboru již nic zásadního v konečné tabulce nezměnilo. Přestože lídr soutěže nezvládl derby s Rynholcem a Slabce se těší z druhého vítězství v sezóně nad Kroučovou. Páteční předehrávka v Zavidově přinesla mnoho brankových příležitostí, nakonec ale všechny body putují do Městečka. Karel Lavička svým hattrickem zajistil Kolešovickým bod z Traverza Arény. Remízou skončilo i utkání Jesenice – Olešná. Lišany výhrou stvrdily třetí příčku, když otočily utkání proti Beranům.

19.6.2018

Obrazem: Děti si zasoutěžily v Aura Cupu

Krupá – V sobotu se na Aura ranči v Krupé uskutečnily druhé závody ze série celosezonního Aura Cupu, jehož vyvrcholení a zároveň poslední kole se bude konat v září.

19.6.2018

V pátek začíná Rakovnické varhanní léto

Iniciátorem a dramaturgem Mezinárodního varhanního festivalu je varhaník chrámu sv. Bartoloměje v Rakovníku Aleš Nosek, který studoval varhanní hru u nás i v německém Regensburgu, kde získal titul Master of music. Kromě své interpretační činnosti se věnuje také popularizaci, což ho vedlo k založení už čtyřleté tradice varhanního léta.

19.6.2018

Město opční právo neuplatní. Rekonstrukce se přesto uskuteční

Nové Strašecí – Nová přístavba novostrašecké základní školy a gymnázia je skoro dokončena. Část budovy je už také zkolaudována. A to nové učebny, šatny a družina. Vedení města uvažovalo o uplatnění opčního práva na další práce, ale nakonec radní rozhodli o tom, že opční právo neuplatní.

18.6.2018

Spalničky stále nenechávají lidi na pokoji

Střední Čechy – Jestliže sympatická nula za 23. kalendářní týden dávala naději, že se postup onemocnění nebezpečnými spalničkami ve středních Čechách zastavil, v uplynulém týdnu už bylo vše jinak: byl hlášen nový potvrzený případ.

18.6.2018

Počasí má na sklizeň negativní vliv. Zemědělci zkoušejí různé odrůdy

Rakovnicko – Minulý týden se v Lišanech uskutečnil Polní den, na kterém se zemědělci z regionu mohli dozvědět užitečné informace nejen z oblasti pěstování řepky ozimé a pšenice ozimé, na kterou byl lišanský Polní den zaměřený. Hosté z řad odborníků hovořili také o vlivu počasí jak na loňskou, tak i na letošní sklizeň.

16.6.2018

Město chce rozšířit kamerový systém

Nové Strašecí – V Novém Strašecí by chtěli rozšířit kamerový systém a přispět tak k dalšímu snížení kriminality. Městský úřad společně s Městskou policií Nové Strašecí vybral tři kamery.

16.6.2018

Na pondělním jednání se bude řešit sportovní hala i soudní pře

Rakovník – V pondělí se od 17 hodin ve Wintrově síni na radnici uskuteční mimořádné zasedání rakovnických zastupitelů. Ti budou jednat zejména o poskytnutí příspěvku TJTZ Rakovník na platbu energií ve sportovní hale. Dalším bodem jednání budou také některé soudní spory, kterých se město zúčastnilo. Zastupitelé chtějí znát především výši nákladů a také to, kdo za ně nese odpovědnost. Řeč by mohla přijít také na územní plán, na jehož finální verzi čekají nejen zastupitelé města, ale také občané.

15.6.2018

OBRAZEM: Bourání bazénu je dokončeno, hala už má střechu

Rakovník – Bourací práce na plaveckém bazénu v Rakovníku už jsou ukončeny a nyní se začalo se stavbou samotnou.

15.6.2018

Pohádkové postavy zaplnily Čermákovy sady

Rakovník - V Čermákových sadech v Rakovníku se dětem otevřel pohádkový park na akci „Z pohádky do pohádky“. Děti se v něm setkaly s několika postavičkami ze známých pohádek a večerníčků jako například O perníkové chaloupce, Mach a Šebestová, Ferda mravenec či Maková panenka a motýl Emanuel.

15.6.2018

Nově by mohl být řidičák na zkoušku a jen s šesti body

Rakovnicko – Řidičák pro čerstvé řidiče zatím jen na zkoušku. O jeho zavedení uvažuje ministerstvo dopravy. Chce tak reagovat na tragické dopravní nehody čerstvých řidičů, které mají ve většině případů tragické následky. A jak by to vypadalo? Čerstvý řidič by získal řidičské oprávnění pouze na dobu určitou, a to na dva roky. Dalším opatřením by bylo, že by tito řidiči nedisponovali dvanácti body, ale měli by jich jen polovinu, tedy šest.

14.6.2018

Děti z Mateřské školy Vinohrady vystavují výrobky z keramiky

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Keramický kroužek Mateřské školy Vinohrady uspořádal za pomoci Města Rakovník výstavu z keramiky. Ta se ve školce uskutečnila vůbec poprvé a zájemci si mohou prohlídnout výrobky dětí až do úterý.

14.6.2018

Soutěž panenek pro záchranu životů ovládly výrobky dětí ze Slabců

Střední Čechy – Prohlédnout si centrální sklad humanitární pomoci UNICEF, Dětského fondu Organizace spojených národů, pojedou za odměnu do dánské Kodaně školáci ze Slabců na Rakovnicku. Ukázaly to výsledky soutěže Miss panenka Středočeského kraje – junior.

14.6.2018

Alkohol na kolo nepatří, za to helma ano

Rakovnicko - Cyklisté jsou spolu s chodci nejohroženějšími účastníky silničního provozu. Měli by proto ještě více dbát na svojí bezpečnost. Jezdit s cyklistickou helmou, být vybaveni reflexními prvky a hlavně dodržovat pravidla silničního provozu.

13.6.2018

OBRAZEM: Na Polním dnu poznávali různé odrůdy rostlin

Lišany - Ve středu se v Lišanech uskutečnil Polní den. Na tom se zemědělci na vlastní oči přesvědčili, jak se v našem kraji daří nejrůznějším odrůdám řepky ozimé a pšenice ozimé.

13.6.2018

Město vstupuje do spolku Střední Čechy. Přinese peníze na podporu turistiky

Rakovník – Město Rakovník vstupuje do nového spolku Střední Čechy z.s. Rozhodli o tom rakovničtí zastupitelé na svém posledním veřejném zasedání. Spolek by měl umožnit přísun peněz určených na podporu turistiky od státu do všech regionů.

12.6.2018

Dětský den s pejsky na rakovnickém cvičáku

Rakovník - Jako každý rok se připravuje na rakovnickém cvičišti dětský den, který pořádá Základní kynologické organizace (ZKO) Rakovník.

12.6.2018

Zájem je o podnájmy i o hypotéky. To by se ale mohlo brzy změnit

Rakovnicko – Posledních roky byly příznivé pro koupi nemovitosti na hypotéku. Ceny hypoték se totiž dostaly na historická minima. Mnoho lidí tak vyměnilo bydlení v nájmu za svůj vlastní byt, či dům. A to hlavně proto, že hypotéky byly pro mnoho lidí levné a dostupné. Situace se ale pomalu mění. S tím jak úrokové sazby stoupají a podmínky pro získání hypotéky jsou stále přísnější, tím více se lidé vracejí zpět k nájmům. „Během příštích dnů se dá očekávat, že Česká národní banka ještě více zpřísní podmínky pro získání hypotéky, tudíž je pravděpodobné, že ceny bytů začnou stagnovat, případně se zvýší poptávka po nájemním bydlení,“ řekl jednatel realitní kanceláře Evropa Jiří Šmaus.

11.6.2018

Zbytečná anketa: fontána neodpovídá výsledkům

Rakovník - Fontána před knihovnou neodpovídá svou podobou návrhu, vybranému Rakovničany v anketě. Na sociálních sítích se okamžitě zvedla vlna odporu.

10.6.2018

Nad letištěm defilovalo stoleté české nebe

Rakovník - Za obrovského zájmu diváků proběhl na rakovnickém letišti druhou červnovou sobotu Letecký den 2018 - 100 let na českém nebi, který po úspěchu z roku 2016, kdy letiště v Rakovníku oslavilo úspěšně 70 let své historie, představil letadla od roku 1918 do současnosti. A tak ve čtyřhodinovém programu se bylo na co dívat.

10.6.2018

OBRAZEM: Do Nového Strašecí se sjeli auto-moto veteráni

Nové Strašecí - Již od osmé hodiny ranní se začalo zaplňovat Komenského náměstí různými veterány. K vidění byly nejrůznější typy škodovek a řada dalších značek. Majitelé měli své miláčky nablýskané a pyšně je předváděli návštěvníkům akce. Byla zde i spousta starých motorek.

10.6.2018

OBRAZEM: Auto-moto-veteráni Bucek poprvé a hned skvěle

Bucek - Takový úspěch ani organizátoři nečekali. První ročník a hned tak hojná účast. Akce s názvem Auto-moto-veteráni Bucek klapla v sobotu na jedničku. Počasí bylo navíc až do odpoledne parádní, než přišel slibovaný déšť.

10.6.2018

Předsedu Ctirada z Doby minulé na starém bicyklu jen tak nepřehlédnete

Kolešovice - /ROZHOVOR/ K milovníkům historie, kteří si libují v dobovém oblečení a vyznávají nejlépe jízdu v jedné stopě na vlastní pohon, patří sběratel Ctirad Mrzena, předseda Velociped bicykl klubu Kolešovice – Doba minulá.

9.6.2018

Kolešovičtí oslavili 700 let od založení obce

Kolešovice /FOTOGALERIE/ - Obec Kolešovice na Rakovnicku slaví v letošním roce 700 let od první zmínky. Ta se objevila v roce 1318, kdy zde byl držitelem původní tvrzi Vojslav z Kolešovic. Od té doby proteklo Kolešovickým potokem mnoho vody a panstvo na tamním zámku už také dávno nepobývá, přesto si zdejší obyvatelé historii rádi připomínají a jsou na svou obec náležitě pyšní.

9.6.2018

Spuštění nového parkovacího systému se pozdrží

Rakovník – Práce na modernizaci parkovacího systému na Husově náměstí se zdržely. A tím se posune i plánovaný dvacetidenní zkušební provoz. Ten měl být původně spuštěn už začátkem června.

9.6.2018

Projekty rakovnických škol získaly peníze od města

Rakovník – Neinvestiční příspěvky v oblasti školství na druhou polovinu roku 2018, tedy na první pololetí příštího školního roku, schválili tento týden zastupitelé města Rakovník. Mezi školní zařízení, jejichž zřizovatelem je město, rozdělili celkem 286 tisíc korun.

8.6.2018

FOTO: Kněževeské ulice opět zaplavila voda

Kněževes – V pátek podvečer se Kněževsem prohnal prudký déšť, silný vítr a kroupy. Přívalový déšť opět zaplavil některé domy. To se stalo už po třetí během posledního měsíce.

8.6.2018

Dny otevřených dveří rakovnického archivu návštěvníky zaujaly

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Mezinárodní den archivů, kdy je veřejnosti na celém světě připomínán význam a důležitost archivů pro společnost, se sice slaví až 9. června. Rakovnický okresní archiv, který se, podobně jako další instituce, připojil k myšlence přiblížit veřejnosti svoji činnost, pořádal dny otevřených dveří již 7. a 8. června, a to už podeváté. A setkaly se s velkým zájmem.

8.6.2018

Zastupitelé schválili II. etapu rekonstrukce bazénu

Rakovník – Rakovničtí zastupitelé na svém pondělním jednání rozhodli o tom, že se bude nyní realizovat i druhá etapa rekonstrukce plaveckého bazénu v Rakovníku. Ta městský rozpočet vyjde celkem na 10,5 milionu korun.

7.6.2018

Museli zakázat vstup do fontány. Lidé si ji pletli s brouzdalištěm

Rakovník – V úterý bylo slavnostně otevřeno nové prostranství Na Sekyře, které mimo jiné zdobí i nová fontána. Už při otevření veřejného prostoru se neubránily malé děti chodit jen po nášlapových panelech a ve fontáně se i smočily. Rakovničané si ale vstup do fontány vysvětlili po svém a chvílemi to vypadalo, jako kdyby na Sekyře vyrostlo veřejné brouzdaliště a ne fontána.

7.6.2018

Zastupitelé chtějí vědět, kolik město stojí soudní spory

Rakovník – Na pondělním zasedání rakovnických zastupitelů padly otázky ohledně výše nákladů soudních sporů, které vede městský úřad. Některé zastupitele zajímá to, kolik město zaplatilo za soudní spor s bývalou tajemnicí Eliškou Pidrmanovou a také to, kdo nese hmotnou odpovědnost. „Do konce volebního období bychom měli dořešit všechny naše resty.

7.6.2018

Bavorské návštěvě se v Rakovníku líbilo

RAkovník - Už tradičně v pomaturitním období přivítali na Masarykově obchodní akademii žáky a učitele z přátelské školy v bavorském Hilpoltsteinu, kteří měli možnost poznat nejen Rakovník, ale i nové české kamarády z řad studentů prvního až třetího ročníku ekonomického lycea. Tuto příležitost bohatě využili hlavně díky čtyřdennímu programu, který pro ně ekonomové připravili.

7.6.2018

Porodnost v rakovnické nemocnici stoupá. Dojíždějí sem rodičky z celé republiky

Rakovník – Za poslední tři roky stoupla porodnost v rakovnické nemocnici takřka o 500 dětí za rok. V minulém roce se tu narodilo celkem 887 dětí. Číslo je tak vysoké hlavně díky tomu, že porodnice v čele s primářem Radkem Poláčkem nabízí rodičkám alternativní služby.

6.6.2018

Agátka má otevřené dveře pro děti i dospělé

Rakovník - Mezi květnovým Dnem otevřených dveří a červnovou výstavou se zábavným programem Na prázdniny s Agátkou jsme se po jedné z pravidelných lekcí kreativního tvoření pro děti zeptali Martiny Němcové, o co je v Kreativním kroužku Agátka, který má už své nezaměnitelné místo na mapě rakovnických volnočasových aktivit, v historické části Domu osvěty zájem a co všechno nabízí.

6.6.2018

OBRAZEM: Děti soutěžily v Hředelském Džbánku

Hředle - Ve Hředlích se konal první ročník dětského dne nazvaný „Hředelský Džbánek“. Již od brzkých ranních hodin se do místní hasičské zbrojnice začali scházet rodiče, prarodiče a hlavně nadšené děti.

6.6.2018

Zachrání město sportovní halu? O tom se rozhodne na mimořádném zasedání

Rakovník – Tělovýchovná jednota tělovýchovných zařízení Rakovník (TJTZ) v čele s provozním rakovnické sportovní haly Bedřichem Kochem požádala na pondělním veřejném zasedání rakovnických zastupitelů o příspěvek na provoz sportovní haly, přesněji na platby za energie na zimní sezonu.

5.6.2018

Obrazem: Slavnostně otevřeli novou fontánu

Rakovník – V úterý dopoledne bylo před Městskou knihovnou v Rakovníku otevřeno nově zrekonstruované veřejné prostranství, které zdobí dva koně a nová fontána.

5.6.2018

Energie má být čistší a bude jí třeba míň

Střední Čechy – Zvýšení podílu takzvaných obnovitelných zdrojů – především biomasy – při výrobě energie a snižování spotřeby fosilních paliv, energetické využití spalování směsného komunálního odpadu, zvýšení podílů elektromobility či využití alternativních paliv v dopravě. A také zvýšení účinnosti užití energie při její výrobě, distribuci a spotřebě. Tyhle zásady jsou podle slov náměstka hejtmanky Miloše Petery (ČSSD), jenž má v kompetenci oblast životního prostředí a zemědělství, obsaženy v záměru energetické koncepce kraje do roku 2041, kterou krajští radní projednali a schválil v rámci procesu EIA (posuzování vlivu na životní prostředí.)

5.6.2018

Rakovničané nejvíce utrácejí za bydlení a jídlo. Nejméně za kosmetiku a šperky

Rakovnicko – Podle nejnovějších průzkumů utrácejí Středočeši nejvíce peněz za jídlo a za bydlení. Naopak nejméně investují do vzdělávání alkoholu a tabáku. Středočeši utratí ročně zhruba pětadvacet tisíc za jídlo za osobu a o čtyři tisíce méně za bydlení. Naopak do vzdělávání ročně investují v průměru jen asi kolem jednoho tisíce korun. Pro čtenáře Rakovnického deníku jsme zjišťovali, za co nejvíce lidé utrácejí na Rakovnicku.

4.6.2018

Nejúspěšnější byli studenti u ústních maturitních zkoušek

Rakovnicko – Měsíc květen pro mnoho studentů znamenal splnění jedné z důležitých životních zkoušek. Na středních školách a gymnázií se uskutečnily maturity. Pro naše čtenáře jsme zjišťovali, jak byli studenti úspěšní u maturitních zkoušek ve školách na Rakovnicku.

3.6.2018

Čtvrtý ročník SWR Battle nadchnul rakovnické diváky

Rakovník - S výstavbou zázemí pro street workout v rakovnických Čermákových sadech získává tento druh sportování na větší a větší oblibě, což potvrdil i jeden z hlavních organizátorů čtvrtého ročníku SWR Battle David Pavlák: "V našem oddíle Street workout Rakovník je nás třicet, kteří se tomu intenzivně věnujeme, jsou i další desítky zájemců, takže pravidelně cvičí a trénuje tak sedmdesát lidí."

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT