VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

dnes 07:44

Dozor nad rekonstrukcí bazénu bude stát více než milion

Rakovník – Dozor nad rekonstrukcí rakovnického městského bazénu bude stát více než milion korun. Vedení města pro technický dozor investora, který se ujme plaveckého areálu a přestaví ho na menší aquapark, zvolilo firmu z Ústí nad Labem. Za to, že bude na rekonstrukci odborně dohlížet, dostane milion a necelých 232 tisíc korun bez daně.

dnes 07:25

Letošní úroda ovoce je slabá, moštárny neměly co zpracovávat

Rakovník – Kdo letos zatoužil po čerstvém domácím moštu, musel si ho zpravidla koupit. Letošní sezona úrody ovoce totiž byla jednou z těch nejslabších, kterou zahrádkáři v regionu pamatují. Jablkám se dařilo mizerně, ještě hůře na tom byla úroda hrušek. Většina moštáren proto místo front zákazníků předčasně zavřela.

včera 08:13

Uzavírka v Pražské a Tyršově ochromí dopravu celého Rakovníka

Rakovník – Řidiči, pozor! S počátkem adventu vás v Rakovníku čeká nemilé překvapení. Hlavní dopravní tepna města, Pražská ulice, se od 4. prosince kompletně uzavře a stane neprůjezdnou. Kvůli celkové rekonstrukci.

včera 07:18

O titul Nejhezčí vánoční stromeček budou děti soutěži i letos

Rakovník – Také letos se vedení města Rakovník rozhodlo navázat na tradici a uspořádat soutěž O nejhezčí vánoční stromeček, která je určena dětem z rakovnických mateřských škol a žákům 1. stupně základních škol. 

18.11.2017

S vánočním úklidem mohou pomoci odborníci

Rakovnicko - Vánoce by měly být především svátky klidu, míru a rodinné pohody. Že tomu ale tak často není, vědí nejen samy hospodyňky, ale také úklidové firmy. Právě ty mají před Vánocemi obzvlášť napilno. Lidé si je totiž stále častěji zvou na takzvaný generální vánoční úklid celé domácnosti.

18.11.2017

Botanická možná získá nové jméno. Na památku Václava Laňky

Rakovník – Jen to jen pár dní, kdy smrtí Václava Laňky, patrona rakovnické botanické zahrady, přišlo město o další významnou osobnost. Jeho odkaz však ve městě, a zvláště v přírodě, nezanikne. Botanická zahrada v Rakovníku totiž nejspíše ponese biologovo jméno.

17.11.2017

Potvrzeno: Na Staroměstském náměstí bude stát vánoční strom z Roztok

Roztoky - Když v polovině října obletěla médii zpráva, že letošní vánoční strom pro pražské Staroměstské náměstí bude pocházet z Roztok u Křivoklátu, jisté to nebylo. Nejen agentura, která kácení a převoz stromu na místo zajišťuje, trnula a čekala na výsledky nutného dendrologického výzkumu, který měl u stromu odhalit případné neduhy. Napětí přiznala i starostka Roztok Lenka Peterková, když Deníku potvrdila, že to, o jaký strom případně půjde, vlastně ještě vůbec není jisté. 

16.11.2017

Petrovický zámek je na prodej

Petrovice - Jen necelých šest milionů korun stačí kupci, který by si chtěl splnit sen a bydlet na zámku. Jedna z realitních kanceláří totiž v současné době nabízí k prodeji zámek v Petrovicích včetně zámecké zahrady, parku a hospodářských pozemků, a to na ploše větší než 17 tisíc metrů čtverečních.  

16.11.2017

Územní plán Rakovníka se změní po dvaceti letech

Rakovník – Nejen zarytí patrioti, ale všichni, kterým není lhostejná podoba města, by si neměli nechat ujít účast na veřejném projednání návrhu nového územního plánu města Rakovníka, které se bude konat 28. listopadu od 16 hodin v sálu Kulturního centra Rakovník. 

16.11.2017

Protiskluzový povrch dostane silnice, až se oteplí

Rakovník/Ruda /FOTOGALERIE/– Když na webových stránkách obce Ruda přibylo minulý týden výstražné varování pro řidiče, že pravděpodobně dojde k úplné uzavírce silnice mezi Rudou a Rakovníkem, vzbudilo to pozdvižení.

15.11.2017

Letošních brambor je méně a jsou dražší

Rakovnicko – Před dvěma lety to byla bída, minulý rok nadprůměr a letos je to s bramborami opět slabší. Právě tak nejčastěji hodnotí poslední tři roky úrodu brambor farmáři a zemědělci z Rakovnicka. Většina z nich má své stálé zákazníky, kteří si od nich brambory pravidelně kupují, navzdory rostoucí ceně. Dovozové brambory ze supermarketu se prý těm českým svou kvalitou zdaleka nevyrovnají.

14.11.2017

Ve středu v Rakovnickém deníku: prvňáci ZŠ a MŠ Lišany

Rakovnicko - Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 15. listopadu pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze  ZŠ a MŠ Lišany.

14.11.2017

Workoutová hřiště jsou hitem. Nová ještě vzniknou

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Posilovna pod širým nebem? Proč ne. Cvičení na takzvaných street workoutových hřištích v posledních letech zís-kává na oblibě. A tak není divu, že tato sportoviště nejen ve velkých městech rychle přibývají. V Rakovníku už tato hřiště mají tři roky. V Novém Strašecí a Jesenici ho právě chystají.  

13.11.2017

Plány na spojení galerie s muzeem jsou minulostí. Pomohou i tak k úsporám?

Rakovník – O slučování kulturních institucí v Rakovníku, které fungují jako příspěvkové organizace kraje, se hovořilo, zcela vážně se to i připravovalo – tyhle plány už však aktuální nejsou. Záměr sloučit Rabasovu galerii Rakovník s Muzeem T. G. Masaryka, na který před měsícem kývli krajští radní z bývalé koalice ve složení ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši, už neplatí. Nové složení rady ANO s ČSSD podporované komunisty záměr schválený 5. října zrušilo. 

13.11.2017

Advokát Václav Láska zakládá hnutí Senátor 21

Rakovník – Advokát, senátor a rakovnický rodák Václav Láska zakládá nové politické hnutí s názvem Senátor 21. Pro příští senátní volby chce najít a spojit nezávislé lidi. 

13.11.2017

Zemřel biolog Václav Laňka

Rakovník /FOTOGALERIE/ – Smutná zpráva obletěla Rakovnicko. V neděli 12. listopadu zemřel Václav Laňka. Bylo mu 76 let. 

13.11.2017

Sloučení galerie a muzea? Krajští radní chtějí rozhodnutí zrušit

Rakovník, Praha – Už dnes budou radní Středočeského kraje projednávat zrušení chystaného sloučení Rabasovy galerie Rakovník a Muzea T. G. M. Rakovník. Radní kraje o této možnosti sice nejprve uvažovali údajně z ekonomických důvodů a zefektivnění, nakonec ale z toho záměru podle informací Deníku sejde. 

13.11.2017

Občané u krajského úřadu neuspěli. Výstavbě obchodního centra už nic nebrání

Rakovník - Plánované výstavbě nového obchodního centra v Luženské ulici v Rakovníku už nic nebrání. Krajský úřad, kam se odvolali účastníci stavebního řízení po rozhodnutí rakovnického stavebního úřadu, zamítl jejich odvolání.  

12.11.2017

Blížící se zima láká zloděje k vykrádání chat

Rakovnicko – Nastala doba chladnějšího počasí. S tím souvisí menší návštěvnost rekreačních chat a chalup ze strany majitelů. Ti často ponechávají v obydlí cenné věci. Toho vyžívají zloději. Vybírají si především odlehlé a špatně zabezpečené objekty. Jejich pozornost poutají i chaty, ke kterým se dá dobře zajet autem, aby se s lupem tolik nenadřeli. 

12.11.2017

Výstavba nových budov začne až po letní sezoně

Rakovník /FOTOGALERIE/– Výstavba nových budov na Tyršově koupališti, ty staré lehly popelem při letním požáru, začne nejspíše v příštím roce po letní sezoně. Město Rakovník v současné době nechává zpracovat dokumentaci nutnou pro získání stavebních povolení. Rakovnickému deníku to řekla Alida Štulajterová. 

12.11.2017

OBRAZEM: V Rakovníku uctili válečné veterány

Rakovník - Stejně jako na jiných místech nejen České republiky, ale i ostatních zemích, tak i v Rakovníku uctili lidé památku válečných veteránů. V sobotu v jedenáct hodin uctili památku zástupci jednotlivých složek v urnovém háji. 

10.11.2017

Obchvat města: investor musí vykoupit pozemky

Rakovník - Město Rakovník bude mít v příštím roce ve svém rozpočtu vyčleněno 3,5 milionu korun na možný výkup pozemků kvůli výstavbě silničního obchvatu. Jakmile Rakovničtí obdrží oficiální usnesení krajských radní, kteří rozhodli o přípravě výstavby obchvatu, předají veškeré dokumentace úředníkům krajského úřadu. Poté se povedou ještě jednání kvůli pozemkům.  

9.11.2017

Rakovnická nemocnice má nový akutní příjem

Rakovník – Rakovnická nemocnice v posledních měsících doznala řadu příjemných změn. Tou poslední je nový akutní příjem na interním oddělení.

9.11.2017

Silnice U Kracláku dostane protiskluzový povrch

Ruda /FOTOGALERIE/ – Nejpozději v příštím roce  se řidiči dočkají opravy silnice mezi Rudou a Rakovníkem, a to konkrétně v lokalitě dvou zatáček „U Kracláku“. Právě v té druhé pravotočivé při směru z Rakovníka se stala v pondělí tragická dopravní nehoda. Chystanou změnu řekla Deníku Michaela Richterová, mluvčí rakovnické policie. 

8.11.2017

Pediatři uzavírají ordinace kvůli eReceptu a EET

Rakovnicko /FOTOGALERIE/ - Několik lékařů pro děti a dorost ukončí na konci tohoto roku svojí praxi. Důvodem je povinnost od ledna 2018 vystavovat pouze elektronické recepty a od března příštího roku pak i nutnost evidence elektronických tržeb. O své pediatry tak přijdou v několika vesnicích na Rakovnicku.  

7.11.2017

Město rozdělí mezi lidi 850 kompostérů

Rakovník /INFOGRAFIKA/ - Rakovničané mohou podávat žádosti o půjčku na kompostéry. Ty vedení radnice rozhodlo zakoupit díky výhodné dotaci ministerstva životního prostředí. Mezi obyvatele rozdělí 850 kompostérů. Rakovnickému deníku to řekla Alida Štulajterová, mluvčí úřadu.  

6.11.2017

Bývalá knihovna by mohla sloužit handicapovaným

Jesenice - Už dlouhodobě se v Jesenici zabývají jedním problémem se zdánlivě jednoduchým řešením. Pro žáky speciální školy mají málo místa. Opodál však stojí nevyužitý objekt bývalé knihovny. Vzniknout by v něm mohl internát a speciální mateřská škola.  

5.11.2017

Lánská základní škola oslavila své 85. výročí

Lány /FOTOGALERIE/ - Už 85 let uplynulo od doby, kdy práh Základní školy Ch. G. Masarykové v Lánech poprvé překročili žáci. K oslavě jubilea si její vedení i školáci připravili Den otevřených dveří. Přijít se do prostor školy podívat a zavzpomínat na svá léta strávená v lavicích tak mohl každý.

5.11.2017

OBRAZEM: Jízdou na koních vzdali hold svatému Hubertovi

Olešná - I přes sobotní mlhavé počasí se v Olešné vydali na Hubertovu jízdu. Nejen „koňáci“, ale i místní tak společně oslavili svátek svatého Huberta, patrona lovu, který připadá na 3. listopad.

5.11.2017

Miniaturní svět za statisíce. Modeláři přivezli do Rakovníka opravdové unikáty

Rakovník – Hasičská zbrojnice s veškerým vybavením, sklad stavebnin včetně zaměstnanců či parkoviště kamionové dopravy. To všechno pěkně pospolu na sále rakovnického Kulturního centra. Jak je to možné? Snadno, když se skutečný svět zmenší na modelářské měřítko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT