VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Rakovnicko

dnes 06:00

O školní lyžařské kurzy mají děti zájem

Rakovnicko – O lyžařské kurzy, je ze strany žáků velký zájem. Na některých školách proto musejí připravit i několik turnusů. Nejčastěji školy míří do českých hor, aby se kurzů mohlo zúčastnit co nejvíce dětí.

včera 06:00

Přímo volený starosta potřebuje větší pravomoce

Rakovník – Zvolit si starostu své obce, nebo dokonce hejtmana? Proč ne. V poslední době se znovu hojně debatuje nad přímou volbou starostů obcí a krajských hejtmanů. Konkrétně znovu hlasitě o této možné ústavní změně mluví lídr Strany přímé demokracie (SPD) Tomio Okamura. Podle něj je přímá volba například starostů zcela standardním způsobem volby v některých zemí na území evropského kontinentu. Navíc SPD si myslí, že právě přímou volbou by došlo k odstranění případů, kdy je zvolen starosta bez podpory občanů, ale pouze na základě určité politické dohody. Jenže.

15.2.2018

Masopustní průvod prošel Novým Strašecím

Nové Strašecí - Masopustní průvod pořádala Základní umělecká škola Nové Strašecí letos již po dvacáté a opět přilákal spoustu lidí. V úterý odpoledne zamířil průvod nejprve k městskému úřadu na Komenského náměstí.

15.2.2018

V Novém Strašecí přibudou kamery

Nové Strašecí – Novostrašečtí usilují o získání dotace na rozšíření kamerového systému ve městě. Podle novostrašecké radnice se náklady na rozšíření odhadují na 300 tisíc korun. Pokud město získá dotaci, bude se podílet pouze 30 tisíci korunami. Deníku to řekl starosta města Karel Filip.

15.2.2018

V Novém Strašecí mají nové workoutové hřiště

Nové Strašecí – Novostrašečtí občané mají nové workoutové hřiště. Za to je ráda hlavně místní mládež. Starší novostrašecké děti si nějaké podobné sportovní vyžití už delší dobu přály. Hřiště nechalo město postavit v lokalitě zvané Na Kocourku a městský rozpočet vyšlo na zhruba 300 000 korun.

15.2.2018

Sociálních pohřbů přibývá. Města za ně platí desítky tisíc korun ročně

Rakovnicko – Pohřbů, které musí zařizovat města a obce na vlastní náklady stále přibývá. V některých městech ve středočeském kraji se jedná i o několik pohřbů ročně. Na Rakovnicku vypraví nejvíce sociálních pohřbů město Rakovník. V ostatních městech a obcí na Rakovnicku jsou takové pohřby ojedinělé.

14.2.2018

Rozhovor s cestovatelem Petrem Novákem

Rakovník - Petr Novák pořádá Cestovatelské večery v galerii Městyse Pavlíkov. Tímto způsobem se snaží ukázat lidem zajímavé kouty světa a dodat jim odvahu k jejich vlastní cestě za zážitky. Sám má za sebou již několik úspěšných cest, třeba když projel stopem západní Evropu.

14.2.2018

Díky regulaci výherních automatů mizí hazard z měst a obcí

Rakovnicko – Výherní automaty v posledních letech mizí z rakovnických měst a obcí. Většina lidí je ráda, že se hazardní hry začaly nějak regulovat. Městské rozpočty ale s regulací přicházejí o několik milionů korun ročně.

13.2.2018

Rakona přispěje svým darem do rozpočtu města

Rakovník – Rada města na své poslední schůzi rozhodla, že město uzavře darovací smlouvu se společností Procter & Gamble – Rakona. Společnost daruje městu Rakovník finanční dar ve výši 2 000 000 korun. „Je to každoroční dar. Společnost Procter & Gamble – Rakona se snaží podporovat své okolí,“ uvedla pro Rakovnický deník Vladana Bečáková, tisková mluvčí společnosti Procter & Gamble – Rakona.

13.2.2018

Děti ze Šamotky budou mít nové hřiště

Rakovník – Děti z rakovnického sídliště Šamotka se už na jaře dočkají nového dětského hřiště. Rada města na své poslední schůzi rozhodla vypsat zadávací řízení k podání nabídky na výměnu hracích prvků dětského hřiště. Tento krok místní obyvatelé vřele vítají.

12.2.2018

Nesuchyní prošel masopustní průvod

Nesuchyně – V sobotu 10. února se v Nesuchyni uskutečnil tradiční masopust. Na průvod obcí se vydalo celkem osmatřicet nejrůznějších masek. Ty znázorňovaly hned několik povolání, jako bachaře i s vězni, řezníka nebo kata.

12.2.2018

'Retro hokejbalisté' vybrali přes 42 tisíc

Rakovník – Rakovnická sportovní hala se po roce opět ponořila do devadesátých let, kdy se zde proháněli hokejbalisté v rámci Rakovnické hokejbalové ligy. Druhý ročník vzpomínkové charitativní akce Retro hokejbal pomáhá přilákal kromě několika stovek diváků a sedmi okresních týmů také veteránskou reprezentaci ČR. „Retro hokejbalisté“ nakonec vybrali pro čtyři vybrané organizace více než 42 tisíc korun.

12.2.2018

I letos dávají na poště v Milostíně zamilované razítko

Milostín – Stejně jako v předchozích letech, tak i letos, si můžete na poště v Milostíně nechat orazítkovat vaše přání k svátku svatého Valentýna. A razítko není ledajaké. Je vyrobeno přímo pro letošní svátek všech zamilovaných. Jeho autorem je Jan Ungrád a mimo data a jména pošty je na něm vyobrazen také roh štěstí s květinou. 

12.2.2018

Řidiče opět potrápily mrazy

Rakovnicko – V minulém týdnu opět mrzlo. Ranní teploty klesly na některých místech Rakovnicka až k sedmi stupňům pod nulou. Podobné teploty očekávají meteorologové i v tomto týdnu. Ranní mrazy způsobují komplikace i některým řidičům.

10.2.2018

OBRAZEM: Masopustní zábava v mraze zahřála a pobavila

Rakovník - Masopust, lidově ostatky, fašank, moravsky voračky, je podle tradice slavnostní období se začátkem po svátku Tří králů, období mezi dvěma postními dobami se zábavou, zabijačkou, průvodem masek i maškarním rejem.

9.2.2018

Budoucí studenti středních škol mají v Rakovníku široký výběr

Rakovník – Blíží se termín podání přihlášek na střední školy. Ty musejí být do prvního kola příjímacích zkoušek odevzdané nejdéle 1. března. V Rakovníku jsou tři střední školy, víceleté gymnázium a integrovaná střední škola, kde se mohou žáci hlásit, jak do učňovských oborů, tak i na obor s maturitou nebo na nástavbu.

8.2.2018

OBRAZEM: V Novém Strašecí si děti vyráběly masky na masopust

Nové Strašecí - Tento týden se konala v Základní umělecké škole Nové Strašecí masopustní dílna. Děti si mohly přijít do učebny výtvarného oboru přijít vyrobit vlastní masopustní masku. Mohly si vybrat šablonu různých zvířat, škrabošky víl nebo si vymyslet masku podle vlastní fantazie. Výtvarnou dílnu vedla stejně jako vloni Martina Černá.

8.2.2018

Většina obecních poplatků se letos nezměnila

Rakovnicko – Se začátkem nového roku přichází také povinnost občanů zaplatit obecní poplatky. Ty se většinou platí za svoz odpadů anebo za psy. Obce, které mají vlastní hřbitovy, pak vybírají od lidí i poplatky za hrobové místo. Někde jsou poplatky splatné na konci února jinde až v polovině roku.

7.2.2018

Město vyhlásilo dotační program památkové péče

Rakovník – Město Rakovník, jako obec s rozšířenou působností, vyhlásilo dotační program na úsek památkové péče pro letošní rok. Program je určen pro zachování a obnovu nemovitých kulturních památek. Ty ovšem nesmějí být ve vlastnictví státu nebo nesmějí spadat do památkové rezervace a zóny, ani nejsou národní kulturní památkou. Město pro tento program disponuje částkou 1 408 000 korun.

7.2.2018

V Rakovníku daruje krev skoro sto lidí měsíčně

Rakovník – Dárci krve, to jsou lidé, kteří se podělí o tu nejdůležitější lidskou tekutinu s ostatními. Bez nich by vyhasl nejeden lidský život. Naštěstí lidí, kteří se rozhodli darovat krev je hodně.

5.2.2018

Výbuch tehdy zcela zničil Dělnický dům

Rakovník - Před třiatřiceti lety v noci z 5. na 6. února ve dvě hodiny v noci došlo v Dělnickém domě v Rakovníku k explozi. Ta zcela zdemolovala budovu.

5.2.2018

Kvůli chřipce uzavřeli domov pro seniory

Rakovnicko – Chřipka je stále na postupu a nemocných každým dnem přibývá. Na Rakovnicku eviduje hygiena nárůst nemocných o 14 procent.

5.2.2018

Rakovnická základka pomohla dětem z kladenské nemocnice

Kladno – Na dětské oddělení kladenské nemocnice zavítala děvčata ze 3. základní školy v Rakovníku, aby předala dětem výtěžek Tříkrálové sbírky knih, která byla ve škole uspořádána. Pro malé pacienty kladenské nemocnice sesbíraly děti přes sedm stovek knih a pomohly tak dobré věci.

5.2.2018

Králičková: Nejvíc mě těší, že jsme začali s další etapou výstavby

Kněževes - Alena Králičková kandidovala na post starostky městyse Kněževes za Občanskou demokratickou stranu. Svůj největší úspěch v této funkci vidí v tom, že se v obci začala budovat další etapa kanalizace. Jestli bude znovu kandidovat na starostku, ještě neví, ale uvažuje o tom.

4.2.2018

Pivovarský ples v Rakovníku

Na již tradičním plese se tančilo v rytmu skupiny Big Band Bonit. Sál byl téměř plný a ani po půlnoci zábava nekončila. Hudební skupiny se úderem dvanácté hodiny vyměnily a nastoupila skupina Memory Band, která hrála až do konce. Ohlasy lidí na celý ples zněly jednoznačně. Příjemná společnost, skvělá zábava a dobré pivo, co víc si přát.

4.2.2018

Spolek žen Pavlíkov pořádal Kulinářský ples

Spolek žen Pavlíkov pořádal Kulinářský ples. Sál byl vyzdoben starými jídelními lístky, prostíráním a zástěrami do kuchyně. Pro návštěvníky byla připravená čokoládová fontána a kusy šťavnatého ovoce, od mandarinek přes banány, jablka až po ananas. Na druhém stole mohli návštěvníci Kulinářského plesu ochutnat sladké palačinky s čokoládou, ale i slané plněné šunkou a sýrem.

3.2.2018

Je tu období masopustu. Ve městech a na vesnicích projdou průvody v maskách

Rakovnicko – V těchto dnes začalo období masopustů. Ty se dříve pořádaly na oslavu konce zimy a představovaly období hodování a zábavy mezi dvěma půsty. Nyní jsou to spíše akce, které se pořádají pro zábavu našich ratolestí.

2.2.2018

Karnevalové masky ovládly zimní stadion

Rakovník - Děti si užily spoustu zábavy na karnevalu, který se uskutečnil dnes v pátek 2. února na zimním stadionu v Rakovníku. Tento zajímavý karneval pořádal Dům dětí a mládeže Rakovník už po jednadvacáté.

2.2.2018

Na rakovnickém náměstí přeci jen bude víceúčelové centrum

Rakovník – O víceúčelovém studijním a školícím centru se hovořilo již před sedmi lety. Byla hotová vizualizace projektu, památkáři dali přestavbě historických budov také zelenou. Z plánu ale na konec sešlo. V posledních dnech se však vše otočilo a vypadá to, že po dokončení rekonstrukce rakovnického plaveckého bazénu by se mohlo začít s přestavbou budov bývalé jídelny na Husově náměstí.

2.2.2018

Rakovnické gymnázium se stalo fakultní školou

Rakovník – Gymnázium Zikmunda Wintra v Rakovníku se stalo 19. ledna fakultní školou Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Na slavnostním setkání představitelů spolupracujících škol s Přírodovědeckou fakultou, propůjčil děkan Jiří Zima rakovnickému gymnáziu titul Fakultní škola Přírodovědecké fakulty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT