Čísla hovoří jasně: v jednom měsíci platila místní škola, která už je na Bubákov napojena, za telefon nejprve dvanáct tisíc korun měsíčně. Po přechodu na místní síť je to pouze sedm tisíc.

„Čtyřicetiprocentní úspora hovoří za vše,“ řekl starosta města Karel Filip. Kromě školy je na místní síť také napojena školka a školní jídelna. Tyto subjekty volají mezi sebou zadarmo. Stejně by tomu bylo i po napojení ostatních složek města, jako je například městský úřad, knihovna nebo městská policie.

Za kolik by bylo volání do ostatních sítí, také vysvětlil starosta Filip: Zatím je přislíbena cena volání na mobilní telefony za dvě koruny padesát pět haléřů za minutu, na pevné linky za padesát pět haléřů.

Další úspora se nabízí ve spotřebě energie. Zastupitelé se dohodli se zástupcem energetické firmy na podrobném vypracování analýz spotřeby ve městě.

Z předběžného jednání vyplynulo, že například na veřejném ošetření by město mohlo uspořit řádově desítky tisíc korun. „Zájem obou firem je pochopitelně veliký, výsledné rozbory očekáváme během několika týdnů,“ dodal starosta Filip.