Zdá se, že to její majitel s výstavní činností myslí vážně. Také milovníci výtvarného umění už sem našli cestu a tentokrát je neodradil ani pro vernisáž nezvykle zvolený čas – sobota v 18.00 hodin.

Miroslav Pangrác junior, syn známého rakovnického sochaře Miroslava Pangráce, se sice narodil v Praze, ale k rodnému městu tatínkově, jak prozradil, má stále blíž. Svědčí o tom i skutečnost, že také svoji druhou životní výstavu uskutečnil opět v Rakovníku.
Obrazy signuje Miroslav Pangrác zkráceně - GRÁC – ale obavy, že by je mohl někdo zaměnit s otcovým realistickým malířským dílem,nehrozí. Struktury, linie, obrazy inspirované hieroglyfy, symboly života i smrti, ale především zaujmou fascinující až mystickou hrou barev, a jak prozradil autor, vznikají často momentální představou, vnuknutím.

Velkou inspirací je mu samotný ateliér: „Člověk se zavře, uvaří si kafe nebo čaj, kouká na ty svoje věci a ony najednou promlouvají, kombinují, to pociťuji poslední rok velice intenzivně,“ svěřuje se autor.
Slavností vernisáž obohatila také hudba a zpěv. Na flétničku zahrála malá šikovná Růženka Urbánková, a jak prozradil kantor, zpěvák, kapelník a kytarista orchestru Merkur Josef Černík, zazpívat si na zahájení výstavy se mu podařilo poprvé v životě právě zde. Přednesl tři písně a jeho vystoupení spolu s objevným Pangrácovým dílem se staly pro přítomné milým překvapením a trvalým kulturním zážitkem.Příští výstavy Pangráce juniora zamíří do Loun, do Chlumce nad Cidlinou a do Kostelce nad Černými lesy, v Králíkách se příští rok dokonce prezentují oba Miroslavové společně. Tatínek vystaví sochy a Mirek obrazy.

Výstava, otevřenáod pondělí do pátku 13 – 22.00 a v sobotu 9 – 12 a 17 – 22 hodin vás rozhodně nezklame a taky víno tu mají dobré. Potrvá do 19. června.

AUTOR: IVO MIČKA